„Meg is nyugtat, vagy éppen felébreszt, jól kezdődik vele a nap” – így jógáznak Indiában és Magyarországon
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
Hamarosan a Facebook lehet az új YouTube, akár pénzt is kereshetnek majd a facebookos videók készítői. De sokan már most örülnek a nagy nézettségnek, és ha más nem, az azzal járó sok lájknak. Most az is kiderült, mire van szükség a sikerhez.
Az elmúlt hónapokban már egyértelműen kiderült, hogy a Facebook a YouTube babérjaira tör: nemcsak a Google videómegosztójának konkurenciája akar lenni, hanem maga az új YouTube. Ehhez először fizetést ajánlott a vloggereknek, majd a bizalmukat is elnyerte azzal, hogy megoldotta a videók jogtalan felhasználásának blokkolását. Nemrég az új videós felület is debütált, így lassan tényleg nem lesz akadálya annak, hogy a YouTube helyett a Facebookra töltse fel a videóját mindenki.
Persze elsőre az egész könnyűnek hangzik: töltsük fel a videót a Facebookra, és a megfelelő nézettséggel már dől is a pénz. Rendben, na de milyen videót? Ezen a ponton jöhet nagyon jól a Buzzsumo kutatása, amelyben épp erre a kérdésre keresték a választ.
A nemrég közzétett összegzésük szerint mintegy 100 millió(!) Facebook-videót vizsgáltak meg, hogy megnézzék, milyen típusú videókra kíváncsiak leginkább a felhasználók. Mint kiderült, az ételekkel kapcsolatos videók messze a legnépszerűbbek a Facebookon. A legnagyobb népszerűségnek örvendő, ilyen témájú videót a Tasty nevű Facebook-oldal töltötte fel még 2016. július 14-én, azóta pedig több mint 195 millió megtekintésnél jár.
Ami a többi tematikát illeti: a gasztrovideókat a követik a divattal és szépségápolással kapcsolatos felvételek, majd az állatos, a csináld magad-típusú, a humor, a játék és a tech kategóriák következnek. A sor legvégén a pénzügyekkel kapcsolatos videók állnak.
A tanulmány szerint nem véletlen, hogy épp ezek a témájú videók a legnépszerűbbek, részben az az oka, hogy az emberek sokkal szívesebben osztják meg a pozitív dolgokat, mintsem a lehangoló híreket.
A sikerhez ugyanakkor az sem mindegy, milyen hosszúságú videókról van szó. A Buzzsumónál arra jutottak, hogy a 60-90 másodperces hossz az ideális.
A szakemberek a következő pontok figyelembe vételét javasolják:
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
A Tisza szigetek korábbi koordinátora, Farkas Dezső az elnöke az Irány a Jövő Pártnak.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
Egyre inkább úgy érződik, hogy a magyar kormánypárt nem csak az online világban kerül vesztes helyzetbe.
Hiába nőttek a fizetések, visszafogott a vásárlási kedv.