szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Londonban kellett volna megjelennie kedden Mark Zuckerbergnek, hogy egy 24 fős nemzetközi bizottság előtt válaszoljon a Facebook botrányaira, köztük az álhírek terjedésével foglakozókra. Maga helyett az egyik alelnökét küldte, amin nagyon kiakadtak a bizottságban.

Kilenc ország mintegy 24 döntéshozója jelent meg kedden Londonban azon az ülésen, ahol Mark Zuckerberget akarták meghallgatni a Facebook különböző botrányairól, többek között az álhírek terjedéséről a közösségi oldalon. Csakhogy hiába, a Facebook vezére ugyanis nem jelent meg a meghallgatáson.

A Mashable beszámolója szerint az International Grand Committee on Disinformation, vagyis a dezinformációval foglalkozó nemtzetközi bizottságban Argentínából, Belgiumból, Brazíliából, Kanadából, Franciaországból, Írországból, Lettországból, Szingapúrból és az Egyesült Királyságból is voltak képviselők. Zuckerberg azonban saját maga helyett Richard Allant, a Facebook egyik alelnökét küldte el Londonba.

Allan ugyan bocsánatot kért a megjelentektől azért, amiért Mark Zuckerberg kihagyta a meghallgatást, a döntéshozók azonban láthatóan nem örültek a "cserének".

Charlie Angus, a bizottság kanadai képviselője élesen bírálta, és gyakorlatilag diáknak nevezte Zuckerberget. Mint azt a Twitter-bejegyzésében is írta, míg a felhasználók játszanak a telefonjukon és használják a közösségi oldalt, milliárdos kaliforniai diákok döntik meg a demokrációa alappilléreit.

A brit Damian Collins egy új információval állt elő az oroszok Facebook-aktivitását illetően. Mint mondta, a közösségi oldal már 2014-ben is tudott az oroszok tevékenységéről, hamarabb, mint azt később nyilvánosságra hozták. 2014 októberében valaki egy orosz IP-címről képes volt több milliárd adatpontot lehúzni a Facebookról.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!