Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A Mecha Break lehet az első videojáték, ami megkapja az Nvidia speciális mesterséges intelligenciáját, az Nvidia ACE-t. A megjelenésre azonban még egy picit várni kell.
A tervek szerint 2025-ben érkezik majd PC-re, Xbox X/S-re, valamint PlayStation 5-re a Mecha Break nevű videojáték, amit minden bizonnyal az Nvidiánál is nagyon várnak. Ennek oka, hogy a játékon belül debütál majd a vállalat mesterséges intelligenciája, az Nvidia ACE, ami lehetőséget ad arra, hogy élő szóban beszélgessen a játékban lévő karakterekkel – számolt be róla a The Verge.
A Mecha Break röviden egy robotos harci játék lesz, ahol a játékosok egymás ellen küzdhetnek majd meg. Az Nvidia közlése szerint a játék a GPT-4o nagy nyelvi modellt használja, hogy felismerje a természetes emberi nyelvet, és képes legyen megszólaltatni a játékban lévő karaktereket. Ennek köszönhetően a felhasználó szóbeli utasításokat adhat arra vonatkozóan, hogy melyik robottal akar harcolni, illetve hogy hogyan nézzen ki annak dizájnja. Emellett információkat is kaphat arról, hogy egyes küldetéseknél melyik harci robotot érdemes használni.
A cég szerint az Nvidia ACE az adott eszköz erőforrásaira, valamint a felhőre fog támaszkodni, hogy hangot generáljon a nem játszható karaktereknek.
Hogy mennyire lesz hatékony valós körülmények között a megoldás, az majd csak jövőre derül ki. Ahogy azt sem tudni, milyen megelőző intézkedések szavatolják a játékosok adatainak biztonságát, vagyis azt, hogy a játékhoz használt mikrofonon keresztül senki nem hallgassa le őket.
Az biztos, hogy egy ilyen megoldás sokkal élethűbbé teheti a játékot ahhoz képest, mint amikor az előre megadott szöveget mondja el újra és újra a játék a felhasználóknak.