szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A jövő héten ismét előkerül az Európai Parlament állampolgári jogi bizottságában a magyar és a lengyel média helyzete.

Jövő héten a magyar és a lengyel médiaszabadságot veszik górcső alá az Európai Parlament állampolgári jogi (LIBE) szakbizottságában – derült ki a bizottság frissített napirendtervezetéből. A változást a Magyar Nemzet vette észre, ők úgy tudják, a vita a két országgal szembeni, hetes cikkely szerinti eljárásokhoz kapcsolódhat majd.

A magyar sajtószabadsággal márciusban is foglalkozott az EP. Akkor Vera Jourová uniós biztos a vitát megnyitó beszédében elmondta, hogy reméli, a magyar jogállamiság védelmében folyó hetes cikk szerinti eljárást az uniós kormányok nemsokára napirendre veszik, és akkor ismét lehet majd a média helyzetének legújabb fejleményeiről beszélni. Utalt a szeptemberben publikált jogállamisági jelentésre is, amely igen borús képet fest a magyar sajtóhelyzetéről.

Igazságszolgáltatás, sajtó, korrupció - itt sérül Brüsszel szerint a jogállamiság Magyarországon

Az Európai Bizottság első éves jogállamisági jelentésében a brüsszeli testület aggasztónak nevezte a magyar igazságszolgáltatás függetlenségével kapcsolatos átalakításokat, és külön kitértek arra, hogy a korrupciós ügyekben a magas beosztású hivatalnokok felelősségre vonása egyelőre elmaradt. A sajtószabadságot pedig több irányból fenyegetik kormányzati lépések.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Arató László (EUrologus) EUrologus

Az ablakon bedobott pénz: miért nem kell az uniós források több mint fele a kormánynak?

Egy hete még úgy volt, hogy Magyarország közel 5800 milliárd forintot igényel az uniós helyreállítási alapból, aztán Orbán Viktor elment Brüsszelbe és ezt a pénzt lealkudta 2500 milliárdra. A terveket három nap múlva kell beadni, miután az előzőt a miniszterelnök kidobta a kukába – persze az is lehet, hogy valójában eddig sem számoltak a hitellel. A lealkudás fő oka az lehet: a kormány nem tud, és ezért nem is akar megfelelni a bizottsági elvárásoknak, ezért inkább lemond a pénzről.