szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A közeli harcok miatt nem tudni, mikor kapnak váltást.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Ismét problémák vannak a csernobili radioaktívhulladék-kezelő létesítményekben dolgozók váltásával, négy napja ugyanaz a személyzet dolgozik - közölte a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ)

Csernobilt orosz erők tartják kézben. A közelben zajló harcok miatt jelenleg nem lehet tudni, hogy mikor válthatják le a dolgozókat – mondta Rafael Mariano Grossi főigazgató.

A most szolgálatban lévő személyzet egy több mint három hete ott lévő műszakot váltott fel, akiket hétfőn szállítottak el a létesítményből.

Felváltották a Csernobilban három hete folyamatosan dolgozó személyzetet

A Nemzetközi Atomenergia-ügynökség szerint a teljes kimerülés határán állnak a csernobili atomerőmű dolgozói, akik több feladatot már el sem látnak a fizikai és mentális fáradtság miatt. Az ENSZ szervezetének Twitter-bejegyzése szerint a 210 fős személyzet három hete „non-stop" dolgozik az erőműben.

Szerdán az erőműért felelős ukrán állami ügynökség arról számolt be, hogy az oroszok kifosztották és megrongálták a központi laboratóriumot, ahol sok radioaktív anyag van, valamint olyan értékes, a radioaktív hulladék vizsgálatához szükséges berendezések, amelyek Európában máshol nem elérhetőek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!