szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A szakadár állam vezetője, Gyenisz Pusilin szerint népszavazást tartanak a Moszkvához való csatlakozás kérdésében, amint az „állam” területe felszabadul.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

A Donyecki „Népköztársaság” vezetőjét, Gyenisz Pusilint (képünkön) idézte az orosz média, aki arról beszélt, hogy a szakadár állam Oroszországhoz való csatlakozását kimondó népszavazásra addig kell várni, amíg a területét teljesen fel nem szabadítják – derül ki a brit védelmi minisztérium napi összefoglalójából.

Még júniusban derítették ki tényfeltáró újságírók, hogy a szakadár állam vezetése népszavazás kiírására készül, sőt Pusilinék még azt is elintézhetőnek vélik, hogy a támogató szavazatok aránya meghaladja majd a 70 százalékot. A brit védelmi tárca szerint Oroszország egy ilyen népszavazás tervezésének előrehaladott fázisában van, ám egyelőre nem világos, hogy a Kremlben megszületett-e már a jóváhagyó döntés a lebonyolítására.

Az orosz–ukrán háború eseményeit követő hírfolyamunkat alább találja:

Oroszország egyszerre építi kapcsolatait Észak-Koreával és a talibánnal - a háború hétfői eseményei

Volodimir Zelenszkij újabb nyugati szankciókat szeretne Oroszország ellen, Vlagyimir Putyin közben Észak-Korea és a talibán felé fordul.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!