Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már csaknem akkora területet szereztek vissza az ukránok az oroszoktól, mint Bács-Kiskun megye, a brit hírszerzés is beszámolt a lelőtt iráni gyártású drónról.
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
A pár napja visszafoglalt Izjumba látogatott az ukrán elnök. Beszédet is mondott, azt mondta, hogy minden ukrán településen újra ukrán zászló fog lengeni.
Ukrajna teljes területe: 600 ezer négyzetkilométer. Az oroszok által ellenőrzött terület ebből 44 ezer négyzetkilométer volt a háború előtt (a Krím-félsziget és a két szakadár népköztársaság területei ezek), ami az ország teljes területének mintegy 7 százalékát tette ki. A háború kirobbanását követően ez gyarapodásnak indult és 2020 júniusában Volodimir Zelenszkij már azt nyilatkozta, hogy az orosz csapatok Ukrajna 20 százalékát tartják megszállva, ami 120 ezer négyzetkilométer. A harkivi területen a múlt héten megindult ellentámadással az ukránok 8 ezer négyzetkilométert foglaltak vissza, ami az oroszok által megszállt területmennyiség hét, az ország teljes területének viszont alig több mint az egy százaléka.
Az előrenyomuló ukrán csapatok egy boldog találkozásnak lehettek szemtanúi, ugyanis az egyik bajtársuk azt a falut szabadította fel, ahol az édesanyja lakott. A találkozásuk igazán meghatóra sikeredett.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök váratlan látogatást tett az oroszoktól múlt héten visszafoglalt kelet-ukrajnai Izjumban, ahol közös fotókat is készített az ott állomásozó katonákkal.
Zelensky in a surprise visit today to Izium, the town liberated from months of Russian occupation in recent days. It was used by Moscow as a heavily militarized garrison town buttressing its stalled campaign in the Donbas. pic.twitter.com/1M62RC6fBn
Jelenleg a hivatalos csatornákon egyik fél sem ismeri el, hogy létezett volna ilyen javaslat, ám az orosz vezető körökhöz közel álló források mást mondanak.
Jelenleg a hivatalos csatornákon egyik fél sem ismeri el, hogy létezett volna ilyen javaslat, ám az orosz vezető körökhöz közel álló források mást mondanak.
A legutóbbi orosz katonai kudarc mértéke még a legerősebb oroszbarátokat is elgondolkodtatta. Nem látszik úgy, hogy az EU hamarosan kész elküldeni a jogállami feltételekhez kötött pénzeket Magyarországnak. Válogatás a világlapok írásaiból.
A legutóbbi orosz katonai kudarc mértéke még a legerősebb oroszbarátokat is elgondolkodtatta. Nem látszik úgy, hogy az EU hamarosan kész elküldeni a jogállami feltételekhez kötött pénzeket Magyarországnak. Válogatás a világlapok írásaiból.
Minden áremelkedés ellenére az orosz pénzügyminisztérium adatai szerint a 2021 júniusa óta mért legalacsonyabb, mintegy 672 milliárd rubelre tehető bevétele származott Oroszországnak augusztusban az olaj és gázexportból. A júliusi adatokhoz képest ez egy 13, a tavaly ilyenkori állapotokhoz képest pedig 3,4 százalékos csökkenést jelent.
Oroszország valószínűleg először használt Iránban gyártott drónokat Ukrajnában – közölte szerdán a brit védelmi hírszerzés, miután Kijev kedden jelentette egy Shahed-136-os lelövését.
A brit védelmi tárca jelentése szerint a drón lelövése az ukrajnai frontvonal közelében azt sugallja, hogy Oroszország taktikai fegyverként használja, nem pedig stratégiai célokra. Utóbbi esetben a mélyen az ukrán területeken belül fekvő katonai létesítményeket vették volna célba.
A frontvonalban megjelent iráni drón arra utal, hogy Moszkva ezeket az eszközöket a hátországot célzó, stratégiai jellegű csapások helyett a frontvonalban tartózkodó csapatok elleni taktikai támadásra használná fel.