szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Az uniós határvédelmi ügynökség arra számít, hogy az illegális határátlépések száma is nőni fog a közeljövőben.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

A Vlagyimir Putyin orosz elnök által elrendelt részleges mozgósítást követően megugrott az Európai Unióba belépő oroszok száma, az illegális határátlépések pedig valószínűleg növekedni fognak, ha Oroszország úgy dönt, hogy lezárja a határt azok előtt, akik behívóra számíthatnak – közölte az uniós határvédelmi ügynökség, a Frontex.

A Frontex szerint az elmúlt héten közel 66 ezer orosz állampolgár lépett be az EU-ba, ez 30 százalékkal több, mint az előző héten. A legtöbben Finnországba és Észtországba érkeztek. A finn határőrség már azt javasolta a kormánynak, hogy építsenek egy szakaszon kerítést a határra.

A Reuters szerint csak az elmúlt négy napban 30 ezer orosz állampolgár ment Finnországba.

Nem csak az EU felé igyekeznek a behívó elől menekülő oroszok. A Maxar Technologies látványos műholdfelvételeket készített Verhnij Larsznál, a grúz–orosz határon:

Menekülnek az oroszok a mozgósítás elől, a kilométeres kocsisorokról műholdfelvétel is készült

Az egyik legfelkapottabb átkelőhelyet a grúz-orosz határon található Verhnij Larsz jelenti, ahol hosszú kilométereken át torlódó kocsisor alakult ki.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!