szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az nem derült ki, hogy hány orosz hadifogoly szabadult.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Százharminc ukrán hadifoglyot engedtek szabadon az ortodox húsvét alkalmából – közölte az ukrán elnöki iroda vezetője. Andrij Jermak a Telegramon azt írta, hogy a fogolycsere több szakaszban zajlott az elmúlt napokban.

Az nem derült ki, hogy hány orosz katona szabadult.

Jermak írt arról is, hogy a hazatérők között katonák, határőrök, a nemzeti gárda tagjai, tengerészek és az állami határőrség alkalmazottai is vannak.

A most bejelentett volt a második nagy fogolycsere az elmúlt héten. Hétfőn Oroszország és Ukrajna közölte, hogy nagyszabású cserét hajtottak végre: 106 orosz hadifoglyot engedtek szabadon 100 ukránért cserébe.

Ukrajna pénteken arról is beszámolt, hogy 82 katonájának holttestét is visszaszerezte az oroszok által ellenőrzött területről.

Meduza: Aki csak teheti, meneküljön Oroszországból

A lettországi emigrációban működő független orosz lap, a Meduza szerint most érdemes elhagynia Oroszországot annak, aki nem akar a háborúban harcolni. A portál a mozgósítás új szabályait mérlegelve jutott arra a következtetésre, hogy napról napra nehezebb lehet megúszni a behívót.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!