szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az ügyészség úgy döntött, hogy a zöld szervezet aláássa az Oroszországi Föderáció alkotmányos rendjének alapját és biztonságát.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Nemkívánatosnak nyilvánította pénteken az orosz főügyészség a Greenpeace nemzetközi környezetvédő szervezet oroszországi tevékenységét. A hatóság arra hivatkozott, hogy a zöldszervezet tevékenységét "politikai álláspontok aktív népszerűsítése" kíséri, illetve megpróbál beavatkozni az állam belügyeibe, ez pedig veszélyezteti az ország alkotmányos rendjét. A főügyészség döntése a nonprofit szervezetre, és a nemzetközi alapítványra is vonatkozik.

A főügyészség szerint a Greenpeace információs kampányokkal és nem engedélyezett akciókkal negatívan befolyásolja a közvéleményt,

gyakran akadályozza az orosz kormányzati programok, az ország számára előnyös infrastrukturális és energetikai projektek megvalósítását.

A közlemény értelmében a Greenpeace Alapítvány külföldi ügynökök tevékenységét finanszírozza, és az orosz törvények módosítását követeli, a társadalmi-politikai helyzet destabilizálására és alkotmányellenes hatalomváltásra törekszik az országban. Az orosz igazságügyi minisztérium idén márciusban külföldi ügynökké minősítette a Természetvédelmi Világalapot (WWF) is.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!