Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Köteles-e kifizetni a munkáltató a munkavállaló összes járandóságát az utolsó munkában töltött napján, ha rendes felmondással mondtak fel neki? Mikor szabálytalan a blokkóra munkahelyen? Olvasóink kérdéseire Viszló László munkajogi szakértő válaszol.
Gyesről megyek vissza dolgozni, de munkáltatót váltanék, van ennek valami akadálya, ha korábbi munkaadóm visszavár? A munkaszerződés módosítása milyen formában jogszerű és mit tehetek, ha nem akarom aláírni? Olvasóink kérdéseire az Adózóna munkajogásza, Horváth Linda válaszol.
A munkavállalói oldal szerint meg kellene tartani az adómentes körben az üdülést, az étkezési támogatást, a helyi közlekedést és a beiskolázást, a munkaadói oldal a rehabilitációs járulék sokszoros emelését kifogásolta az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) pénteki plenáris ülésén.
Hiába szeretnénk hinni, hogy viselkedésünk teljesen racionális és elménk irányítása alatt áll, gondolataink és tetteink mozgatórugói mégis gyakran azok az élmények és szerepek, amelyek gyermekként rögzültek bennünk a családon belül - állítja Sylvia Lafair amerikai pszichológusnő nemrégiben kiadott könyvében.
Több tízezren tüntettek pénteken Brüsszelben számos európai szakszervezet felhívására, azt követelve, hogy az uniós tagországok törődjenek jobban a munkavállalókkal a gazdasági válság közepette.
Az összes OECD-tagország közül tavaly is Belgiumban, Magyarországon és Németországban volt a legmagasabb a munkáltatóktól és a munkavállalóktól levont, munkabért terhelő adók és járulékok aránya - tette közzé új felmérésének eredményét a párizsi székhelyű nemzetközi Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD).
A Közraktárak bontásán dolgozó munkások nem viseltek leesés elleni egyéni védőeszközt (hevedert), és az épület emeleti szintjén sem volt e védelmet szolgáló kikötés, kötélzet - közölte a keddi halálos balesetet követő helyszínelés után az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőség (OMMF).
Öt évvel az Európai Unió tíz állammal való kibővítése után pénteken megszűntek az új keleti tagállamokból érkező munkaerő alkalmazásának utolsó korlátai is Dániában.
Kanadai kutatók megállapították, hogy a stresszes munkakörben tevékenykedőknél nagyobb a depresszió kockázata, míg a munkateher enyhítése a depresszió előfordulási arányát is csökkenti.
Ki ne érezte volna már, hogy elfáradt a motor, munkája már nem okoz örömet, kiégett? A burnout szindrómát évtizedek óta ismerik és kezelik, ám míg külföldön egyre több kutatás lát napvilágot a témában, addig a hazai helyzet aggasztó. Nem veszünk tudomást a tünetekről, legyintünk, majd megoldódik, és csak legvégső esetben kérünk segítséget. Mi vezet a teljes kiégéshez? Szakembereket kérdeztünk.
A Nemzetközi Franchise Szövetség a rendezvények mellett, komoly lobbitevékenységet folytat az amerikai törvényhozóknál, hogy a franchise-vállalkozási formát segítse.
Ha a dolgozókat a Bérgarancia Alapból fizetik ki, az mekkora összeg lehet egy ember esetén illetve van-e limitálva? Egy csődeljárás meddig tarthat egy munkáltatóval szemben? A passzív táppénz pontosan mit jelent, meddig tarthat, és milyen juttatások illetnek meg alatta? Az olvasók kérdéseire az Adózóna munkajogásza, Horváth Linda válaszol.
Az idei katasztrofális év lehet a világgazdaság számára, ám az egyik New York-i ügyvédi iroda meglepő ajánlattal állt elő: dolgozói megkapják jövedelmük egyharmadát, ha egy évig távol maradnak - számolt be az esetről a The New York Times online kiadása.
A huszonéves pályakezdő arra panaszkodik, hogy túl fiatalnak tartják, nem jut végzettségének megfelelő színvonalú feladathoz, mert nincs szakmai tapasztalata. A harminc körüliek dúskálnak a lehetőségek közt, kivéve a nehezítő körülményeket: elkésett pályakezdés, többszöri pályakezdés, gyermekvállalás. Mi jellemzi az ötvenes és hatvanas korosztályt?
A jelenlegi világválság többek között rávilágít Nyugat-Európa strukturális bajaira is: a mesterségesen felduzzasztott, hitelből finanszírozott fogyasztás visszaesését nincs mivel pótolni, az öreg kontinens lakói túlságosan is elkényelmesedtek, a munka nem igazán lelkesíti őket, az iskolákból kikerült fiatalok képzetlenek, megfigyelhető az értékek elbizonytalanodása - ezek persze általánosítások, de a fő trendek kiolvashatók belőlük.
Törvényes-e, ha a módosított munkaszerződést úgy íratták alá velünk, hogy a módosítás miatt bennünket ért hátrányos következményekről se szóban, se írásban nem tájékoztattak? Elfogadható-e, hogy azonos végzettségű, azonos munkát azonos munkatapasztalattal végző dolgozók havi alapfizetése között bruttó 30-40 ezer forint eltérés tapasztalható? Szabályos-e, ha az alapórabért úgy számolják, hogy az alapbért a kifizetett órák számával osztják el? Az olvasók kérdéseire Horváth Linda, az Adózóna munkajogásza válaszol.
Az eddig megkérdezett 458, többségében mikro, kis- és középvállalat közel 50 százaléka munkaerő-leépítést tervez a közeljövőben a DGS Global Research jelenleg folyó kutatása szerint, amely a kormányzati munkahelymegőrző programok eredményességét vizsgálja.
„Válságban ne válogasson az ember, becsülje meg, ha van munkája” – bizonyára sok álláskereső és tartósan munkanélküli osztja e véleményt. De hogyan lehet felülkerekedni a rossz érzésen, és úgy dolgozni, hogy közben csak pozitív gondolatok járjanak a fejedben, miközben szabadulnál munkahelyedről? Tanácsok.