szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Nem 1,75 százalékkal, mint korábban jeleztük, hanem 3 százalékkal csökken az idén a világgazdaság kibocsátása - jelentette ki csütörtökön Robert Zoellick, a Világbank elnöke.

A fellendülésnek, ami egyelőre 2010-ben várható, az üteme még bizonytalan és a jelenlegi válság utóhatásait a fejlődő országok még az eddiginél is jobban megérezhetik, kilátásaik egyre sötétebbek - nyilatkozta az elnök.

Zoellick arra figyelmeztetett, hogy a következő hónapokban sokkal erőteljesebben kell mozgósítani a pénzintézet forrásait a szegény országok javára, mert "magas árat fizetnek egy válságért, aminek nem okozói". A bankelnök úgy becsüli, hogy az idén a fejlődők finanszírozásában a szükségeshez 350-630 milliárd dollár hiányzik.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Felborult a világgazdaság erőeloszlásának évszázados rendje

Az idén 50 százalék alá csökken a legfejlettebb nyugati gazdaságok részaránya a világgazdaság össztermék-értékében (GDP), áll az egyik vezető londoni gazdaságkutató központ kedden kiadott elemzésében, amely szerint a recesszió miatt a korábban vártnál évekkel előbb következik be ez a fejlemény.

MTI Gazdaság

Londoni elemzők: hátramenetben a világgazdaság motorjai

A világgazdasági összkibocsátás (GDP) kétharmadát adó húsz legnagyobb gazdaság közül 17 recesszióban lesz az idén, és a bankrendszerek kényszerű újratőkésítésére indított programok is hatalmas terheket rónak ezekre az országokra, áll a Standard & Poor's Londonban kiadott átfogó szuverén adósi helyzetértékelésében, amely szerint az amerikai bankszektor tőkepótlására fordított összeg meghaladhatja az éves amerikai GDP-érték 13 százalékát.