Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az MNB rendkívül súlyos jogsértések miatt 20 millió forintos bírsággal sújtotta Töröcskei István volt ÁKK-vezér feleségét, Töröcskei Zsuzsannát, de a Széchenyi Bank volt vezérigazgatója és két másik igazgatója is közel ekkora büntetéseket kapott.
Augusztus végén írtunk arról, hogy elképesztő gazdasági trükkök sorát vetették be a Töröcskei István jobboldali pénzember által fiktív tőkeemeléssel életben tartott Széchenyi Banknál, és a szabálytalanságok azt követően sem szűntek meg, hogy az állam kisebbségi tulajdonos lett a bankban. A Széchenyi Bankot 2014 decemberében zárta be a Magyar Nemzeti Bank (MNB), a betétesek és az állam sok milliárd forintot veszítettek a bank bukásával (idén augusztus közepén kezdték meg a pénzintézet felszámolását).
A súlyos törvénysértések gyanúját felvető történetben a kormány nagy valószínűséggel súlyos visszaéléseket követett el. De az üggyel kapcsolatos kormányhatározatot titkosította, az átvilágítás dokumentumait pedig titkolja. A pénzügyi felügyelet is komoly mulasztásokat követhetett el, az MNB-be olvadt Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) jó ideje tudott a bank súlyos problémáiról, az MNB pedig elképesztő türelemről tett tanúságot Töröcskeiékkel szemben.
Az MNB végül idén márciusban tett feljelentést a Széchenyi Bank miatt a rendőrségen, ott most is tart a nyomozás hűtlen kezelés gyanúja miatt. Az MNB hónapok óta vizsgálta a bank vezetőinek személyes felelősségét is, ebből lettek a most kiszabott bírságok.
A jegybank 20 millió forint bírság megfizetésére kötelezte Szakács Tibort, a bank vezérigazgatóját és igazgatóságának elnökét, 19-19 millió forintnyi bírság megfizetésére kötelezték Deák Klárát, a bank volt általános vezérigazgató-helyettesét, igazgatósági tagját, illetve Lakatos Zsoltot, a hitelintézet volt üzleti vezérigazgató-helyettesét, igazgatósági tagját, felügyelőbizottsági tagját, s 18 millió forint bírság megfizetésére Töröcskei Zsuzsannát, a hitelintézet korábbi igazgatósági tagját.
A jegybank célvizsgálatában a 2011. december 31. és 2014. augusztus 1. közötti időszakra vonatkozóan tekintette át, hogy a Széchenyi Kereskedelmi Bank Zrt. volt vezető állású személyei a beosztásukkal járó fokozott szakmai követelményeknek megfelelően, elvárható gondossággal és szakértelemmel, a bank és az ügyfelek érdekeinek figyelembevételével és a jogszabályoknak megfelelően végezték-e feladataikat.
A célvizsgálat nyomán született határozataiban az MNB rendkívül súlyosnak minősítette a volt vezető állású személyek által elkövetett jogsértések jellegét, tárgyi súlyát és következményeit. Ezek magukban hordozták a megbízható és eredményes banküzemi működésben érdekeltek – kiemelten a betétesek, illetve a hitelezők, tulajdonosok – érdeksérelmének kockázatát, amely be is következett.Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
A nemzeti kisebbségek közötti feszültségek kiaknázását nevezik hamis zászlós hadműveletnek, régi eszköze ez az orosz/szovjet háborús eszköztárnak. Buda Péter nemzetbiztonsági szakértő véleménye.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a hadügyminisztert.
A politikus mindenkitől elnézést kért, akik megbántott.
„Free Bindzsisztán.”