szerző:
ingatlanmenedzser.hu
Tetszett a cikk?

Lakásunk, házunk felújításához, a gépészet vagy akár a bútor cseréjéhez is alapos felkészülés kell.

Lakásunk, házunk felújításához, a gépészet vagy akár a bútor cseréjéhez is alapos felkészülés kell. Nem árt alaposan körülnézni és felszerelkezni egy jó adag kétkedéssel. A szezonvégi kiárusítások egymást érik, most, a fűtési szezon végének közeledtével is. A fogyasztók megtévesztésére szolgáló módszerek közül néhányra a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság is felhívta a figyelmet, íme néhány trükk, amire érdemes figyelni.

Az egyik módszer az úgynevezett becsalogatás. Ilyenkor meghirdetnek egy akciót, de a vásárló hiába keresgél, a vállalkozótól azt a választ kapja, hogy a termék elfogyott vagy még nem érkezett meg. Egy másik módszer, hogy az akciós termékről a pénztárnál az eredeti árat ütik be. Erre a két módszerre érkezik a legtöbb panasz a hatósághoz.

A hatóság vizsgálódásai idején kiderült: többféle szaküzletben is előfordul, hogy egy terméket akciós áron hirdettek és adtak el, de kiderült, hogy egy héttel előtte is ugyanannyiba került.  A hatóság felhívja a vásárlók és különösen a fiatalabb korosztály figyelmét, hogy legyenek körültekintőek, ha több ár szerepel egy termékkel kapcsolatban, akkor joguk van az alacsonyabb árat megfizetni.

Gfk

Vásárlás előtt tisztázzák a kereskedővel, hogy a terméken feltüntetett ár már az akciós, vagy abból vonják le a kedvezményt. Jogszerűen ugyanis a termékkel kapcsolatban a végső fizetendő árnak kell szerepelnie. Az árleszállítás nem jelenti azt, hogy az akciós termékkel kapcsolatban nincs szavatossági jog, ezzel ellentétes tájékoztatás nem jogszerű.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!