Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Konzervatív-e vagy liberális, hogyan látja az egyházát bíráló vagy a katolikusoknak udvaroló pártokat, támogatja-e az iskolák egyházi átvételét, mit tett a múlt, az ügynökügyek feltárásáért? Erdő Péter esztergomi prímás 2003-as kinevezése óta óvatosan egyensúlyoz az egyes katolikus erőcsoportok között, de a manőverezés sokszor lefékezte az általa is szorgalmazott megújhodást. A pápai trónra esélyes magyar bíboros pályaképe.
Mit tervez az „egypárti” alaptörvénnyel Bajnai Gordon kormányzásra készülő, MSZP-vel egyezkedő mozgalma? Neki mernek-e menni a kétharmaddal megválasztott személyeknek, mi lesz a legfőbb ügyésszel, vállalják-e a konfliktusokat az Alkotmánybírósággal, megszüntetik-e a Médiatanácsot, tervezik-e az ingatlanadó bevezetését? Interjú az Együtt 2014 alkotmánytervezetét kidolgozó Tordai Csabával, aki állítja, legfeljebb magától plagizálhatott a javaslat összeállításakor.
A volt minisztrerlnök facebook-oldalán értékelte a választási regisztrációval kapcsolatos tegnapi eseményeket. Karácsony Gergely is posztolt, de ő sokkal higgadtabban.
Az Együtt 2014 szerint a vasárnapi előkészítő találkozó után megnyílt az út az ellenzék január 2-án kezdődő, a jogállamiságról szóló egyeztetése előtt - derül ki a választói mozgalom Facebook-oldalán található vasárnapi bejegyzésből. Hasonlóan nyilatkozott Varju László, a Demokratikus Koalíció (DK) párigazgatója a Népszabadságnak. Az előkészítő találkozón nem vett részt az LMP és a 4K!.
Mintegy százan tüntettek a húságazat helyzetének javításáért és a munkahelyek megtartásáért a Vidékfejlesztési Minisztérium előtt szombaton a Húsipari Dolgozók Szakszervezetének (HDSZ) szervezésében.
Azért kell megemlékezni évről-évre az 1956-os forradalom utáni megtorlások áldozatairól, hogy soha többé ne legyen olyan korszak, amikor magyar magyarra lő - jelentette ki Székyné Sztrémi Melinda (Fidesz), a nógrádi megyeszékhely polgármestere, az 1956-os forradalmat követő salgótarjáni sortűz évfordulója alkalmából, a város gyásznapján megtartott szombati megemlékezésen.
A Főpolgármesteri Hivatal szerint a Magyar Nemzet szombati számában megjelent egyik cikkben nem Tarlós István főpolgármester véleményét ismertették, hanem a cikket készítő újságíróét.
A közoktatási rendszer átalakítása következtében az önkormányzatoknál kialakult bizonytalan helyzet miatt levélben fordul a szakminiszterekhez a Demokratikus Koalíció (DK) - jelentette be sajtótájékoztatóján Varju László pártigazgató, országgyűlési képviselő szombaton Budapesten.
Tarlós István főpolgármester örül, hogy az Orbán-kormány forrásokhoz juttatja a várost, de nem érti, a kabinet miért nem oldja meg végleg a BKV ügyét - írja a Magyar Nemzet.
A Nemzetközi Valutaalappal (IMF) való megállapodás csökkenté Magyarország finanszírozásának a költségeit - jelentette ki Bajnai Gordon, a Haza és Haladás Alapítvány elnöke pénteken a washingtoni Stratégiai és Nemzetközi Tanulmányok Központjában (CSIS).
Forró itallal és étellel, valamint szálláshellyel várják a rászorulókat ezen és a következő hétvégén abban a XIV. kerületi melegedőben, amelyet a Magyar Református Szeretetszolgálat nyit szombaton - közölte a segélyszervezet szóvivője az MTI-vel.
Nem vitatják a 2006 és a 2010 közötti kormányok legfőbb tanácsadó cégei azt az összeget, melyet az előző ciklus költéseiről közölt a Miniszterelnökség a hvg.hu-val. A Gyurcsány- és a Bajnai-kabinet 16,8 milliárdos költéséből 5,9 milliárdot vitt el a kormányok 10 legfontosabb partnere, amiből a szaktanácsadásra költöttek a legtöbbet. Közülük 4 cég ma már veszteséges, ám vezetőik állítják, ezért inkább a válság okolható, nem az állami megrendelések elapadása.
Kilőtt Bajnai Gordon népszerűsége az utóbbi hetekben az MSZP szavazói közt, akik összefogást akarnak a párt 2014-es győzelme, illetve a kormány leváltása érdekében. A pártelit viszont óvatos, és bizalmatlanul méregeti a volt miniszterelnök térnyerését. Attól tartanak, hogy a tagságon keresztül akar majd hatni a vezetőségre az együttműködésről folytatandó tárgyalásokon. A Bajnai-stáb szerint erről szó sincs, hónapokkal ezelőtti meghívásoknak tettek eleget, amikor a korábbi kormányfő vidéki körútra indult.
Három nappal a párt jövőjét eldöntő kongresszus előtt bejelentkezett a Bajnai Gordon alapította Együtt 2014 az LMP-nél. Az október 23-án elindított mozgalom egy, az együttműködés alapelveit tartalmazó dokumentummal, illetve a kettős állampolgársághoz való viszonyra, az adórendszer progresszív elemeire és az ügynökakták kérésére vonatkozó javaslattal próbálja megkönnyíteni a hétvégi kongresszusi döntést. Az LMP megosztott, több vezető politikusa, a tagság egy része ellenségesen viszonyul a volt miniszterelnökhöz.
Kifogta az LMP vitorlájából a szelet a Bajnai Gordon fémjelezte Együtt 2014 mozgalom. A legkisebb ellenzéki párt ugyanis „önálló pólus” címen maga akarta az MSZP ellenében összefogni a parlamenten kívüli új szervezeteket, és ezek révén megnyerni a kormányban csalódott jobboldali szavazókat. Míg ez a koncepció a párton belül jelentős vitákat váltott ki, Bajnai feltűnése egyfelől - az Orbán leváltására áhítozó szavazóbázis miatt - komoly dilemma elé állította az LMP-t, másrészt egy táborba sodorta a korábban más állásponton lévő vezetőket.
Legalább fél év türelmi időt kér Bajnai Gordon ahhoz, hogy megalapozzák a 2014-es választásoknak nekifutó szövetséget. Éppen ezért kevés konkrétumot árul el a terveikről, mert azokat előbb egyeztetni akarja a mostani és a jövendőbeli partnereivel. Viszont abban biztos, hogy az Orbán Viktor vezette Fidesszel nincs kiegyezés, és nemcsak kormányt, hanem "rezsimet" is váltani akar. A volt miniszterelnök szerint győzni viszont csak a Fideszből kiábrándult jobboldali szavazókkal lehet, akik még arra is felhatalmazhatják az új kormányt, hogy kemény kézzel lebontsa Orbán építményét.
A választási játékszabályok fideszes megváltoztatása miatt a 2014-es győzelemhez 2,5 millió voks kell, Bajnai Gordon pedig ennek érdekében szállt ismét ringbe – elemezte a helyzetet az ATV-nek a volt miniszterelnök választási szakértője.
Közel félmillió ember vonult az utcára október 23-án. A nagy többség Orbán Viktorra volt kíváncsi: a Békemenet a budai Széna térről a Parlament elé vonult tömött sorokban, ahol a miniszterelnök az idegen érdekek ellen hirdetett harcot. Több tízezren várták Bajnai Gordon visszatérését, aki választási szövetséget hozott létre Orbán ellen. A Jobbik és Gyurcsány demonstrációján már kevesebben jelentek meg, de ők voltak a legharcosabbak. Videoriportjaink a nagy napról.