szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Évente 15-20 ezer embert ér szívinfarktus, s a kórházba kerülő betegeknek mintegy 5-6 százaléka meghal - mondta a Magyar Kardiológusok Társaságának elnöke, Zámolyi Károly egy négynapos tudományos kongresszus megnyitóján Balatonfüreden.

Az infarktusok száma az utóbbi években csökkenő tendenciát mutat. Sokan megelőzhetnék a bajt egyszerű életmódváltással; napi 20-30 perces sétával, a testsúly 5-10 százalékos csökkentésével és a káros szenvedélyek mellőzésével, ugyanis az érrendszeri betegségek jórészt elkerülhetők lennének - hangsólyozta Zámolyi Károly.
 
A kardiológus főorvos elmondta: a fővárosban öt, vidéken nyolc katétercentrum van, de még idén megkezdi a működését a szombathelyi, a kecskeméti és a gyulai szívgyógyászati központ is. A kardiológusok társaságának elnöke rámutatott arra is, miszerint meg kellene duplázni a műtőasztalok számát, mindegyik katétercentrumban legalább kettőre lenne szükség. 

A füredi kongresszuson mintegy kétezer kardiológus vesz részt, s négy nap alatt, hat szekcióban összesen 367 tudományos előadás hangzik el. Hat európai országból közel száz szívgyógyász is érkezett Balatonfüredre, s többen előadásokat is tartanak - közölték.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Panoráma Fókusz

Oltás szívinfarktus ellen

Svéd kutatók áttörést remélnek a szívinfarktus elleni harcban: olyan oltóanyagot fejlesztettek ki, amely egereknél megakadályozza a véredények elmeszesedését - jelentette a Diabetiker Ratgeber című, a cukorbetegséggel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozó német gyógyszerész újság.

MTI Világ

Visszavonják a szívinfarktus kockázatával járó gyógyszert

Az amerikai és az európai gyógyszerellenőrző hatóságok szerint a Bextra nevű fájdalomcsilapító szedésének kockázata meghaladja az alkalmazásától várt előnyöket. A Pfizer kijeletette, nem ért egyet a szabályozó hatóságokkal és igyekszik módot találni a Bextra értékesítésének felújítására.