szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Nem lehet az önkormányzati választást veszélyeztetni azzal, hogy a pártban különböző átalakításra készülünk – mondta Juhász Ferenc, a Magyar Szocialista Párt (MSZP) alelnöke.

Juhász ugyanakkor az MTV Nap-kelte című műsorában hangsúlyozta, hogy szükség van a párt alapszabályának módosítására. "A párt megérett az alapszabály módosítására", de ennek megvalósítása csak az önkormányzati választások után lehetséges – jelentette ki az alelnök, aki a miniszternek jelölt Hiller István pártelnök helyett irányítja majd az MSZP napi ügyeit a kormány megalakulása után.

Szükség van változtatásokra, amelyek rugalmasabbá teszik a pártot, megerősítenek bizonyos felelősségi szinteket, "itt mindenekelőtt az országos elnökségre gondolok" – mondta Juhász.

Arra a kérdésre, hogy kisebb lesz-e az elnökség, azt válaszolta, a testület "felelősségét kell megnövelni abban, hogy a jelöltállításban, a szervezetek működésében a döntési kompetenciák (...) ott jelenjenek meg".

Úgy fogalmazott: "Nem jó az, ha egy országgyűlési képviselői körzetben vagy egy választókerületben tizen-huszon ember dönti azt el, hogy ki lesz, aki egészen bizonyosan indul". Arra az újságírói megjegyzésre, hogy akár be is lehet "vásárolni" a helyi MSZP-s szervezetekbe embereket, Juhász Ferenc azt mondta: "önök pontosan tudják, hogy a közelmúltban éppen ezért kellett az egyik megyei szervezetet teljesen újjászervezni", hogy még véletlenül se merüljön fel ez a gyanú. "De azért szerveztük újjá, mert felmerült ez a gyanú."

Közölte: az MSZP kongresszusát várhatóan az önkormányzati választások után hívják össze, de erről még nem döntöttek. Azt is elmondta, hogyha átalakul a választójogi törvény, a területi rendszer, a közigazgatás, akkor ehhez a párt szervezeti struktúráját is igazítani kell. Elképzelhetőnek nevezte a régiós szerveződést is.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Juhász szerint Gyurcsány lehet az MSZP elnöke is

Nyilvánvalónak és magától adódónak nevezte Juhász Ferenc, a Magyar Szocialista Párt alelnöke a Klubrádiónak adott keddi nyilatkozatában, hogy Gyurcsány Ferenc kormányfő legyen a szocialista párt elnöke is.

MTI Itthon

Elkezdődött a Gyurcsány-cég elleni per

Iratismertetéssel elkezdődött Kaposváron annak a polgári pernek a tárgyalása, amelyet a Legfőbb Ügyészség kezdeményezett, kérve annak a szerződésnek az érvénytelenségét, amelyet a Gyurcsány Ferenc kijelölt miniszterelnök tulajdonában lévő Altus Rt. és a Humán-Jövő 2000 Kht. kötött, a korábban állami tulajdonban, a Miniszterelnöki Hivatal kezelésében lévő fővárosi, Szalay u. 4. szám alatti ingatlanban található "bemutatóterem" bérbeadásáról.

MTI Itthon

Megint megjelent egy könyv Gyurcsány Ferencről

Giddens professzor úrnak pedig azt válaszolom .... címmel interjúkötet jelent meg Gyurcsány Ferencről, a könyv bemutatóját szerdán tartották Budapesten. Ez rövid idő alatt a harmadik Gyurcsányról szóló könyv.

Itthon

Új munkakörben volt miniszterek

Felmentik holnap posztjukról a leköszönő minisztereket és államtitkárokat, sokan közülük a Nemzeti Fejlesztési Ügynökséget felügyelő Fejlesztéspolitikai Kabinetnek lesznek a tagjai.

MTI Itthon

A Fidesz szerint Gyurcsány titkolózik

A Fidesz szerint Gyurcsány Ferenc a választások után is folytatja demokratikusnak és átláthatónak korántsem nevezhető tevékenységét. Szijjártó Péter, a Fidesz szóvivője közleményében arra reagált, hogy az ügyvezető és kijelölt miniszterelnök vasárnap telefonbeszélgetést folytatott Vlagyimir Putyin orosz elnökkel.

hvg.hu Itthon

„A Bem téren mindenki reszket”

Külügyminisztériumi források szerint Gémesi Ferenc fogja szakállamtitkárként felügyelni a Határon Túli Magyarok Hivatalát (HTMH) a Miniszterelnöki Hivatalban (MEH) Gémesi eddig a Külügyminisztérium helyettes államtitkáraként dolgozott ezen a területen. A MEH-ben Szabó Vilmos volt politikai államtitkárt váltja fel, aki az új Országgyűlésben a Külügyi Bizottság alelnöke lesz.

MTI Itthon

Lamperth alaposan kivizsgáltatja a megvert fotós ügyét

Alapos vizsgálatot kért az országos rendőrfőkapitánytól a Budapesten bántalmazott újságíró ügyében az ügyvezető belügyminiszter, aki a Klubrádiónak adott szerdai nyilatkozatában nem zárta ki annak lehetőségét, hogy a rendőrség bocsánatot fog kérni. Az Amnesty International is szót emelt az eset kapcsán.