szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Magyarország része a közös válasznak – jelentette ki a külügyminiszter az orosz–ukrán háborúról szólva.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Berendelték az Oroszországi Föderáció budapesti nagykövetét a Külgazdasági és Külügyminisztériumba a délelőtt folyamán, és közölték vele a magyar kormány álláspontját – jelentette be Szijjártó Péter, a tárca vezetője bahreini sajtótájékoztatóján.

A miniszter közölte: csütörtökön is folyamatosan zajlanak az egyeztetések az EU-ban és a NATO-ban arról, hogy milyen közös válaszokat adjanak a válságos helyzetre. „Mi, magyarok természetesen részesei vagyunk a közös válasznak, az előkészítésének.”

Az Európai Tanács csütörtök este ülésezik, azon természetesen Orbán Viktor miniszterelnök képviseli majd Magyarországot – tette hozzá.

Szijjártó rendkívül felelőtlen javaslatoknak nevezte azokat a kezdeményezéseket, amelyek azt próbálják elérni, hogy Magyarország akár fegyverzettel, katonai felszereléssel vagy katonákkal szálljon be ebbe a konfliktusba. „Ezeket természetesen a kormány nem támogatja, és nem is fogja támogatni, mert meg kell védenünk magunkat attól, hogy belesodródjunk ebbe a háborús konfliktusba. Nem is engedjük, hogy bárki belesodorja Magyarországot, a magyar embereket bármilyen háborús konfliktusba” – jelentette ki.

Az orosz–ukrán háború történéseit percről percre tudósításunkban követheti.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!