szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Jedermanntól szabadon választott összegért lehet elvinni a megmaradt készletet.

Kedves vendégeink, Laposa borainkat kiárusítjuk, mert örökre töröljük szortimentünkből”

írta ki Facebook-oldalára a IX. kerületi Ráday utcában található Jedermann kávézó. A döntés indokaként a 24.hu szerda reggel megjelent cikkét jelölték meg, amely bemutatja, hogy Laposa Bence hogyan jutott két esetben is 71,5 millió forintos állami támogatáshoz a Magyar Turisztikai Ügynökségen (MTÜ) keresztül. A lap azt írta: a badacsonyi borász a Balatoni Kör elnökeként maga adott listát az MTÜ-nek azokról a borászatokról és gasztrovállalkozásokról, amelyeket támogatásra érdemesnek tartott.

A Jedermann azt írta, hogy néhány üveg Laposa boruk maradt, amelyeket a betérők szabadon választott összegért vihetnek el. Odaszúrtak egyet a kormányzatnak is – amely a gazdaságvédelemre szánt pénzeknek legfeljebb a negyedét költötte a járvány okozta válság kezelésére –, amikor úgy fogalmaztak:

Az összeget kérjük a kihelyezett »valódi bértámogatás« dobozba bedobni!”

Továbbá arra kérték a vendéglátósokat, hogy kövessék a példájukat, és szakítsák meg a kapcsolatot a borászattal.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Joó Hajnalka hvg360

Ismerős vállalkozók tűnnek fel a határon túlra fizetett milliárdos támogatások körül

A 2019-es pár száz millió után tavaly már 3,7 milliárd forintot osztott ki különböző határon túli projektek támogatására a Kisfaludy szálláshely-fejlesztési programon keresztül a Magyar Turisztikai Ügynökség. A kedvezményezettek között magánszállásadók kisebb felújításai mellett itthonról is ismert milliárdosok gigaprojektjei is feltűnnek.