szerző:
Tetszett a cikk?

Arató András, vagyis a Hide the Pain Harold világhírű mém arca művészeket keres most induló NFT-projektjéhez.

Festőket, street artistokat, digitálisan alkotó művészeket, szobrászokat keres Arató András, akit szó szerint a mosolya tett híressé. A Hide the Pain Harold névre keresztelt mémen látható Arató és a vele együttműködő Alfabrand nyíregyházi reklámügynökség sem marad ki a 2021-ben szinte mindent beborító NFT-k körüli hájpból: a mém népszerűségét kihasználva, művészek bevonásával saját NFT-projektbe kezdenek.

Hide the Pain Herold

Facebookon közzétett felhívásuk szerint tíz olyan (nemzetközi és magyar) alkotót keresnek, akik szívesen részt venne az úgynevezett Harold NFT-k megalkotásában. Pető Zdenkó, Arató András menedzsere lapunknak elmondta, hogy a projekttel a művészek azért járnának jól, mert a Hide the Pain Herold branddel és a mém több százezres közösségével sok emberhez tudnának eljutni a munkáikkal.

Pető Zdenkó azt is hozzátette, hogy még tárgyalnak arról, hogy milyen platformon fogják mintelni (létrehozni) az NFT-ket. Annyi bizonyos, hogy az alkotásoknak valamilyen módon a Hide the Pain Haroldra kell majd reflektálniuk. És mivel ma már lassan nem elég, ha valaki szimplán birtokolhat egy NFT-t, de egyre nő az igény az alkotásokhoz csatolt extra szolgáltatásokra is, a tízdarabos Harold NFT-kollekcióhoz is tartoznak majd bónuszok.

„Az alkotások fizikai formában is az NFT tulajdonosához kerülnek, és számos Hide the Pain Haroldhoz köthető utility traittel fogjuk felruházni őket. Elsődleges célunk, hogy a legtehetségesebb művészeket kiemeljük az internet zajából, és lehetőséget kapjanak arra, hogy minél többen megismerjék munkásságukat” – fogalmazott Pető.

A klasszikus Hide the Pain Harold mémeket egyébként még nem tokenizálták, noha az NFT-univerzumban kifejezetten nagy keletje van a mémek áruvá tételének. A Grumpy Cat mémet NFT-ként például tavaly márciusban százezer dollárért adták el, a Disaster Girl címre keresztelt mémet pedig bő egy évvel ezelőtt félmillió dollárért.

Disaster Girl

Arató Andrást mindeközben hamarosan a színpadon is láthatják majd a nyíregyháziak: a Móricz Zsigmond Színház Spamalot, avagy a Gyalog Galopp musical című darabján vállalt el egy szerepet.


Mi az NFT?

Nem helyettesíthető token (non-fungible token). Arra találták ki, hogy a csak digitálisan létező, ennél fogva a végtelenségig másolható alkotásoknak legyen egy-egy megnevezett eredetijük, és ezáltal ezeket az eredetiket lehessen tulajdonolni, azaz adni-venni, kereskedni velük. Ezek a tokenek tulajdonképpen digitális tanúsítványok, amiket egy, a kriptopénzek technológiai alapjául szolgáló blokklánc-adatbázisban rögzítenek.

Bővebben az NFT-kről ezekben a cikkekben írtunk:

Az egymillió dolláros szivárványmacska, avagy tényleg megőrült a világ az NFT-től?

Az NFT-őrület jövője: tényleg semmi másról nem szól, kizárólag a pénzről?

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!