Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Egyedülálló emberek, akik idősek otthonába kerülnek, gyakran igen magányosnak érzik magukat. Egy most végzett vizsgálat azt tanúsítja, hogy az időskori magányérzés csökkentésére a robotkutya csaknem olyan jó, mint egy eleven öleb.
A golfkocsi méretű jármű a fedélzeti számítógépe segítségével összecsukódik, így nyolcadakkora helyen is tud parkolni, mint egy átlagos autó - ezzel az ötlettel álltak elő a Massachusettsi Műszaki Egyetem (MIT) munkatársai.
Tíz éve, 1998 márciusában mutatták be a hannoveri CeBIT fesztiválon a világ első kereskedelmi forgalomba kerülő MP3-lejátszóját. A koreai fejlesztést gyorsan lelökte a trónról az amerikai PMP300, sokak szerint ugyanis az volt a világelső készülék.
Az EMEA-térség tizenkettedikként nyílt Google-központját látogathatták meg a sajtó képviselői Zürichben. A központ 300 fejlesztőjével a cég legnagyobb nem-amerikai fejlesztőmérnöki központjának számít. Munkatársunk a helyszínen járt, beszámolójában olvashatnak a Google méltán népszerű céges kultúrájáról és a központ egyes fejlesztéseiről is.
Egy atlantai bártulajdonos saját kezűleg épített egy távírányítású robotot, amelynek segítségével elriasztja az üzlete környékén feltűnő kábítószerárusokat és egyéb gyanús alakokat.
Ujjak nélküli, csak szemmozgáson alapuló irányítórendszert fejlesztettek ki az iPodhoz Oszakában. A készítő szerint az újfajta kontroller egyszer sem hibázik.
Feledékenység elleni segédeszközként aposztrofálta Tacuja Harada azt a videoszemüveget, amely rögzít mindent, amire viselője ránéz. A tokiói egyetem kutatója Cyber Goggles-nek nevezte készülékét, szerinte az ember ennek birtokában már semmit sem hagy otthon.
Megdöbbentő felfedezésre jutottak finn kutatók: az akciójátékok szerelmesei a feltételezetthez képest teljesen eltérő pszichológiai modellt mutatnak. A hagyományos elképzelések szerint a játékosok örülnek, ha lelövik az ellenséget és szomorúak, ha ez fordítva történik meg. A rögzített arckifejezések és a fiziológiai adatok azonban mást mutatnak.
A New York-i Modern Művészetek Múzeumában (MoMA) 2008. február 24-től május 12-ig nyitva tartó „Design and the Elastic Mind” (Dizájn és a Rugalmas Elme) kiállításán bemutatták a Nokia Kutatóközpont (NRC) és a Cambridge-i Egyetem (Egyesült Királyság) által közösen kifejlesztett nanotechnológiai tanulmányt, a Morph-ot. A Morph a kiállítás katalógusában és a MoMA hivatalos honlapján egyaránt szerepel.
Megnyitotta kapuit a Nokia online játékszolgáltatása, a finn telefongyártó ősszel bemutatott honlapjára elsőként az N81-es modell tulajdonosai léphetnek be.
Állatok vesznek maguknak jegyet a vonatra, a farmerek robotruhával szedik a retket, a virtuális robotok megtapinthatóak, valamint emberméretű babákat mászatnak le tornyokból: ilyen most az élet Japánban. A YouTube videóiból válogattunk.
A világ legerősebb fényű elemlámpájával rukkolt elő az eddig csak lézereiről ismert Wicked Lasers cég. A The Torch képességei alapján inkább minősül fegyvernek, mint áramszünet idején használható fényforrásnak, cserébe igen hamar meríti le elemeit.
A képregények után már a könyvek is egyre nagyobb teret hódítanak a japán mobilhasználók körében. A New York Times által megszerzett 2007 decemberi bestseller-összesítésből kiderült, a tavalyi év legfogyasztottabb regényei közül ötöt telefonon írtak, mobilos közönségnek. A közvélemény a hagyományos irodalom halálát emlegeti.
Háromdimenziós egérként használható az asztali számítógépekkel a mindennapos kamerás mobil, mutatta be angol fejlesztők egy csoportja. A telefonnal a Nintendo Wii játékirányítójához hasonlóan lehet a képernyőn lévő tárgyakat mozgatni és manipulálni.
Digitális hirdetéseket tervez a Microsoft a bevásárlókocsikba. A szoftveróriás és partnerei által fejlesztett rendszer révén a vásárlók videoképernyővel felszerelt bevásárlókocsikkal vásárolhatnak be: könnyebben tudnak árukat keresni a polcok között, és sorbanállás nélkül tudnak fizetni.
A technológia gyors ütemben fejlődik, és a gyermekkorunkban megszokott ablakletekerésre a mai harmincasok unokái már értetlenül fognak tekintetni, akárcsak a slusszkulcsra vagy a kazettás magnóra. Van, ami hiányzik, van, amire még emlékezni sem jó. Lássuk, mik ezek!
Kacsának bizonyult a tavaly év végén felröppent hír, miszerint a Sony újraélesztené az Aibo robotkutya-szériát. A megacég szerint szó sincs ilyesmiről, a kétségbeesett fiatalok lemondhatnak arról az álomról, hogy összekössék PS3 játékkonzoljukat a kutyák új generációjával.
Egy szerdán Heidelbergben nyilvánosságra hozott tanulmány szerint az internetnek, ezen belül az e-maileknek vagy épp az sms-eknek mind nagyobb szerepük van a gyógyításban, nem is beszélve arról, hogy a virtuális gyógymód "kellemes hidat" biztosít a betegek számára a mindennapokba való
újrabeilleszkedésre, továbbá a korábbi terápia elért eredményeinek megszilárdítására.
2008 végére várhatóan már a magyarok is kipróbálhatják a mobiltelevíziót. A jelenleg is zajló kísérletben az Antenna Hungária, a T-Mobile, a Vodafone és a Nokia Siemens Networks vesz részt. A sajtótájékoztatón elhangzott: 2011-re már több mint félmilliárdan használják majd a világon a mobiltévét, bár nem biztos, hogy az idei olimpia közvetítéseit már nyomon tudjuk követni a magyar hálózatokban.