szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Egy atlantai bártulajdonos saját kezűleg épített egy távírányítású robotot, amelynek segítségével elriasztja az üzlete környékén feltűnő kábítószerárusokat és egyéb gyanús alakokat.

A feltaláló és a "biztonsági őr"
© impactlab.com
A jövőkutatással foglalkozó Impact Lab weboldal értesülései szerint Rufus Terrill gépe 1,2 méter magas, mintegy 150 kilogrammot nyom, emellett páncélozott, fedélzeti vízágyúja van és videokamerával rögzíti a „szolgálatban” töltött időt.

A feltaláló hetente többször is bevetésre küldi a szerkezetet, amelyet egy közeli sarokról, távirányító és két botkormány segítségével irányít. A robottal felméri a környéken járókelő embereket, különös tekintettel egy közeli óvoda parkolójára, ahol Terrill szerint gyakran látni drogdílereket. Ha gyanús alakot lát, bekapcsolja a robot piros-fehér fényjelzéseit és hangszóróján keresztül távozásra szólítja fel őket.

„Azt szoktam nekik mondani, hogy magánterületre tévedtek és távozniuk kell” – magyarázta Terrill az Impact Labnek adott interjújában. „Rendszerint kövekkel és üvegekkel kezdik el ilyenkor dobálni a robotot, ám amikor bekapcsolom a vízágyút, akkor pillanatok alatt szétszélednek.”

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Tech

Teát szolgáltak fel az első robotok

Japánban a robotok iránti szeretet voltaképpen már legalább 300 éves, s a nyugati tudományos-fantasztikus irodalomban gyakran lázadónak és agresszívnak ábrázolt robotokkal ellentétben a japán köztudatban a robotok az emberek barátságos segítőiként élnek.

Bari Máriusz Tech

2008 első kacsája: nem élesztik fel a robotkutyákat

Kacsának bizonyult a tavaly év végén felröppent hír, miszerint a Sony újraélesztené az Aibo robotkutya-szériát. A megacég szerint szó sincs ilyesmiről, a kétségbeesett fiatalok lemondhatnak arról az álomról, hogy összekössék PS3 játékkonzoljukat a kutyák új generációjával.

Bari Máriusz Tech

Olcsóbb élő agyat szerelni a robotokba

Olyan robotot épített Charles Higgins professzor, amelyet egy molylepke agya és szeme irányít. Az arizonai egyetem kutatója szerint a robot arra reagál, amit a lepke lát: ha a rovar úgy érzékeli, hogy valami útjában áll, a robot egyszerűen félrehúzódik.

Bari Máriusz Tech

Majdnem Terminátor: alakváltó robotokat fejlesztenek Amerikában

Elektromágneses erő révén tudnak majd a jövő robotjai bármilyen formát felvenni, állítják pittsburghi kutatók. A jelenlegi prototípusok apró alkotóelemei képesek egymással kommunikálni és az áramot is megosztják egymással, ha kell.

Bari Máriusz Tech

Japán: robotokat az idősek helyett!

Olyan hordozható robotruhát mutatott be japán kutatók egy csoportja, amellyel megnövelhető a farmerek fizikai teljesítőképessége. A megoldás igencsak aktuális abban a mezőgazdasági rendszerben, ahol egyre idősebb gazdák dolgoznak - derült ki a Sankei hírügynökség anyagából.