szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A világ eddigi legrégebbi háborújának nyomait fedezték föl Szíria északi részén, az iraki határ közelében német tudósok. Történelem előtti csatateret és muníciót találtak.

A Die Zeit című német lapnak Clemens Reichel, a chicagói egyetem orientalisztikai intézetének német vezetője elmondta, az ásatások során a hatezer éves Hamoukar város romjai között nagy mennyiségű, keményre égetett agyaggolyóra utaltak. Ezeket nyilvánvalóan tüzérségi munícióként használták parittyába, hajítógépbe.
 
Ez az eddig ismert legrégebbi támadó háború és a hozzá való bizonyíték - jelentette ki a régész, aki 2003 óta vezeti a hatezer éves város feltárását.
 
Az ásatások és a régióban végzett egyéb feltárások a kutatók szerint azt mutatják, hogy a történelem másként zajlott, mint eddig feltételezték, a civilizáció valószínűleg nem úgy keletkezett, ahogyan a mai tankönyvekben leírják.
 
A kutatók úgy vélik, hogy 5500 esztendővel ezelőtt a települést a mezopotámiai nagyhatalom, Uruk csapatai támadták meg, meghódították és felgyújtották - írta a hamburgi lap internetes kiadásában.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!