szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Persze mindenkinek más a kedvence, az ideálja – hosszas tanakodás, marakodás, komoly...

Persze mindenkinek más a kedvence, az ideálja – hosszas tanakodás, marakodás, komoly és nevetséges érvek tömkelegének felhozatala után végül azért megszületett a lista.

Lássuk, kik voltak az utóbbi évek legvonzóbb, legérdekesebb, legszexisebb és persze legszínesebb egyéniséggel (hiszen a belső értékek is számítanak, nem csak a külcsín) megáldott virtuális hölgyei!  A virtuális hölgyek mellett (tiszteletünk jeléül) természetesen megemlítjük az „eredeti” színésznőket is, hiszen ők ihlették ezeket a fantázia lányokat – van, hogy csak hangjukat, de sok esetben az arcukat, sőt a mozgásukat is adják a szereplőknek. 

Mielőtt belekezdenénk, gyorsan szögezzük le, hogy az utóbbi tíz év „terméséből” válogattunk (mármint játékterméséből, mielőtt a hölgyek megsértődnének), azaz modern játékokról és azok szereplőiről lesz szó – nem lesz tehát „tombréjder” és hasonló figurák.  
És persze az Olvasók véleménye is számít, a cikk elolvasása után lehet nyomogatni a szavazógépet, lássuk, ki mennyire ért egyet (vagy mennyire nem...) a Techline játékőrült szerkesztőinek listájával?

Ötödik hely: Bastila, a jó és a gonosz egy személyben 
Teljes nevén Bastila Shan – a mai napig hihetetlenül népszerű KOTOR (Knights Of The Old Republic)  című játék egyik főszereplője. A játék sokak szerint a létező legjobb RPG (ha valaki játszott vele, akkor ezzel nehéz is vitatkozni), ráadásul hivatalosan is a „minden idők legjobb történetével rendelkező játéka” a szóban forgó darab. Nos, ebben a hihetetlenül igényes, és a hollywoodi mozikat röhögve felül-űberelő történetben (amelyet természetesen nem fogunk lelőni, aki nem ismeri, játssza csak végig) az egyik kulcsfigura Bastila, akit Jennifer Hale színésznő „kelt életre” – főleg csodálatos, érzelemdús hangjával.

Bastila több okból került fel a listára: először is gyönyörű, valamint Jedi lovag is, tehát akrobatikus mozdulattal tudja felszeletelni a buckalakókat (ez már eleve két nyomós érv), valamint azért is, mert egész komoly és érdekes személyiséggel dicsekedhet. Így adódhat, hogy a KOTOR-ban például bele is szerethetünk, de ellenségekké is válhatunk. Bastila lehet gonosz vagy éppen angyal is, attól függően, hogyan viszonyulunk hozzá a játék folyamán. 

Negyedik hely: Ada Wong, a csavaros eszű szuperügynök 
A Resident Evil negyedik része PC-n is nagy sikert aratott – egy igen hangulatos, sajátosan „japán”, ám európaiak számára is élvezhető akciójátékról van szó. Köztudott, hogy a Resident Evil játékok sokkal jobbak, mint a belőlük készült filmek – ez a negyedik rész esetében hatványozottan igaz. A zombik halomra ölése mellett természetesen különféle figurák is szerepet kapnak az ármánykodásban és a cselszövésben. A szereplők némelyike sablonos és unalmas, némelyikük azonban igazi klasszis. Ada Wong az összes szereplő közül kiemelkedik, köszönhetően akrobatikus ügyességének. Valószínűleg bármikor képes lenne megnyerni az aranyérmet talajtornában, bár igaz, ebben a versenyszámban nem szoktak szaltózás közben UZI-val lövöldözni.

Mrs. Wong  mindenesetre képes több méter magasról leugorva, kecsesen a földre érkezni egy magas sarkúban (mint, ahogy a játék egyik híres jelenetében látható), majd rejtélyesen eltűnni a magasban egy Batman-szerű kötelet kilövő ún. „grappling gun” segítségével. Igen hatásosan keveri a sz…. szálakat a történetben, a szépsége és ügyessége mellett tehát még intelligens is. Ráadásul (ez külön pontot ér), nem dől be a romantikának – bárhogy is udvarolnak neki, ő mindig független, szabadúszó „kalandor” marad, még csak egy csók sem csattan el a játékban, bármennyire is szeretné ezt a férfi főszereplő. Hajrá Ada! A hölgyet Sally Cahill kelti életre. 

Harmadik hely: Alyx Vance, a talpraesett „apuci kedvence” 
A klasszikus Half Life2-ben és különböző epizódjaiban mindig feltűnik egy szereplő: Alyx, aki hol apját menti meg, hol pedig a játékos által alakított főhős (Gordon Freeman) útját egyengeti, időnként tanácsokkal, időnként pedig némi extra tűzerővel. Alyx igen talpraesett, mi sem példázza ezt jobban, mint hogy sikeresen életben marad a Half Life posztapokaliptikus világában, könnyedén halomra lövöldözve az idegen dimenzióból érkező undorító figurákat.

Szabadidejében viszont boldogan labdázik, az apja által készített óriási robotkutyával, vagy éppen gravitációs fegyverrel (grav-gun) játszik kosárlabdát a bunker hátsó udvarában, akár egy nagyra nőtt gyerek. Alyx humora remek, szinte mindig beszól egy-két jópofa mondatot a Half Life néma és humortalan főhősének, ezért külön piros pont jár a barna hajú szépségnek! Alyxet két hölgy kelti életre: a fotón is látható Jamil Mullenről formálták a külsejét, hangját viszont Merle Dandridge adta a karakternek – köszönet érte mindkettőjüknek!

Második hely: Tali a titokzatos, akinek sosem látjuk az arcát 
A Bioware nagyon hangulatos és fantasztikus grafikájú játékában, a Mass Effectben valamennyi szereplő külön egyéniség – felejthetetlen élménnyel ajándékozzák meg a vállalkozó kedvű és scifi rajongó PC vagy konzol játékost, aki rászán nagyjából húsz-huszonöt órát, hogy végigkalandozza velük a Mass Effect univerzumot. A (női) szereplők közül is kiemelkedik egyéniségével és „furcsaságával” Tali, teljes nevén „Tali'Zorah nar Rayya” – ezt azonban nehéz kiejteni, így a játékban mindenki csak Talinak hívja. Tali nem is egy bolygóról, hanem egy űrflottáról származik – ezen a több ezer, vándorló hajón élnek az úgynevezett Quarianok, mivel bolygójuk anno megsemmisült, s így a hatalmas flotta lett a lakhelyük sok-sok éve.

Mivel azonban elzárt és steril környezetben élnek, az immunrendszerük sajnos a nullával egyenlő – a flottát elhagyva tehát egy speciális védőöltözetet kell viselniük. Tali arcát a játékban ezért sosem fogjuk látni (hiszen ha levenné a maszkot, meghalna), a hangját azonban annál többet fogjuk hallani: ugyanis egy igazi „dumagépről” van szó. Mindenről van véleménye, mindenhez hozzá tud fűzni egy kis ezt vagy azt… Tali roppant szórakoztató társaság tud lenni kalandozásaink alatt! A sok jópofa dumához pedig egy igen aranyos akcentus is társul (legalábbis a játék, eredeti, angol nyelvű változatában), köszönhetően a játékfigurába zseniális módon életet lehelő Liz Sroka nevű színésznőnek.

Első hely: Jade, a szabadságért harcoló fotóriporter 
A Beyond Good And Evil Michel Ancel játék-dizájner pápa egyik legjobb műve: bár az eladott példányszámot tekintve nem volt kirobbanó siker, különös atmoszférája, a diktatúrát, összetartást és ármánykodást finoman megjelenítő története és világa miatt a mai napig kultuszjátéknak számít a játékosok köreiben.

A játék grafikája érdekesen sajátos és hangulatos, a zenéje fantasztikus (meghallgatható itt), a főszereplőt pedig saját feleségéről mintázta Michel - és ez a főszereplő egészen egyszerűen csodálatos! Jade, a fotóriporter, aki egy szál fényképezőgéppel (később persze némi fegyverrel megtámogatva) veszi fel a harcot a diktatúra ellen, zöldre festi a száját, és félelmet nem ismerve nyomoz, fotózik, és persze püföli a rosszfiúkat. Bátor, nagyszájú, vagány és a jó ügyért mindenre képes – ilyen egy igazi nő! Michelt csak irigyelni tudjuk a felesége miatt.


HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

techline.hu Tech

A világ 10 legrosszabb játéka

A kirobbanó sikerekről mindig hallunk (gondoljunk csak a napokban megjelent GTA IV-re, ami minden eddigi...