szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Véletlenül bukkantam böngészés közben erre az oldalra, és meglepődve...

Véletlenül bukkantam böngészés közben erre az oldalra, és meglepődve láttam, mennyi igényes, apró kis alkalmazás tölthető le ingyen. Ezúton is köszönet érte a fejlesztőknek. Lássuk, milyen jópofa, hasznos órákat tudunk beszerezni az oldalról!

Itt van mindjárt a beszélő digitális óra: alapesetben csak egy apró, mutatós óra a desktop sarkában, de ha ráklikkelünk, akkor óriási digitális számokkal kiírja a pontos időt, és be is mondja, akárcsak a pontos idő jelzés a telefonban. 

Ha valami komolyabbra vágyunk, akkor próbáljuk ki a LinkTime nevű, rengeteg funkciót kínáló kis „virtuális kvarcórát”. Az óra felülete igényes, ráadásul mindenféle hangos figyelmeztetést (tulajdonképpen ébresztést) is be lehet állítani.

A legjobb azonban a „web” funkció: időre nyithatunk meg weboldalakat, így pl. ébredéskor máris olvashatjuk a Techline-t, amire ezúton is buzdítok minden korán kelő kedves olvasót :-) Számos egyéb kütyü és kapcsoló is található még a LinkTime-on, érdemes próbálgatni (a jobb egérgombbal tudjuk mozgatni az asztalon).

Ha valami igazán különlegesre vágyunk, akkor próbáljuk ki a számrovásos órát! A magyar számírás legrégibb emlékeit az úgynevezett „rovásfák" őrzik, amelyekre a számrovás, más néven „pásztorrovás" jegyeit vésték fel. Ezek a jelek egyenes vonalakból állnak s bizonyos alaki hasonlóságot mutatnak a római számjegyekkel.  Az őseink által használt számrovás viszonylag sok emlékét őrzik a múzeumok.

A magyar számrovás változatos volt. Egyszerű esetben annyi jelet véstek a pásztorok, a gulyások, a csikósok a szögletessé faragott karikás ostoruk nyelére, ahány állatot rájuk bíztak őrzésre. 

Ha visszaszámolni akarunk (és miért ne akarnánk, mindig van valami, amire várunk, és ilyenkor érdemes követni, mennyi idő van még hátra), akkor csak töltsük le a visszaszámláló órát, és máris egy igényes felületű, tíz különböző „visszaszámlálást” kezelő órával leszünk gazdagabbak. Ha lejár az idő, akkor egy tetszőleges ULR-t is megnyit az óra, ha esetleg erre van szükségünk. És persze csipog meg prüttyög is, hogy teljes legyen a „hollywoodi” hatás.

A transzformer óra egészen fantasztikus. Ha az autóra kattintunk, máris láthatjuk a jól ismert transzfromációt, majd az elkészült robot „kivetíti” nekünk az időt a desktopra. 

Ha nem szeretjük a robotokat, akkor próbáljuk ki a papagáj órát. Mint minden jól nevelt papagáj, ő is beszél: ha duplán kattintunk rajta, akkor kimondja az időt, külön poén, hogy hozzáteszi, hogy „… van most!”

És végül, elfoglalt üzletembereknek, esetleg a világ minden tájára szétszóródott rokonsággal rendelkező felhasználóknak: egy igényes, és nagyon könnyen kezelhető világóra! Az egér mozgatásával láthatjuk a pontos időt a különböző időzónákban, alatta a nagyobb városok neveivel, ráadásul a zóna elnevezését is olvashatjuk, úgymint GMT, BGT, R2T és így tovább.  

Ha ennyi nem lenne elég, további ötletes órákat és egyéb, hasznos és ingyenes programocskákat találunk a HumanApp weboldalán.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

techline.hu Tech

Microsoft Time Zone

Ezért kell megragadni minden segédeszközt, mint amilyen a Microsoft Time Zone is.

techline.hu Tech

Óramutatók emberekből

A Flashben készített kijelző digitális formában mutatja az időt, másodperc...