szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

GMail NotifierA program segítségével egyszerűen hozzáférhetünk a GMail...

GMail Notifier
A program segítségével egyszerűen hozzáférhetünk a GMail lehetőségeihez (új levél írása stb.), s természetesen a beérkezett levelek listáját is egyetlen kattintással elérhetjük vele a Windows 7 Tálcájáról. Ráadásul figyelmeztetést is kérhetünk a bejövő levelekről, rövid idézettel (meghatározhatjuk, milyen időközönként nézzen utána a program az új leveleknek).
Tovább a letöltéshez >>>

CopyPasteTool
Az aprócska program indítása után leül a Tálcára, s ettől kezdve a fenti két kombinációt használva nemcsak egy, hanem akár több szövegrészt is másolhatunk a vágólapra, majd kényelmesen beilleszthetjük azokat.
Valahányszor megnyomjuk a Ctrl + C kombinációt egy szövegrész másolásához, a program eltárolja a másolt szöveget, mindenféle külön jelzés nélkül.
Ha megnyomjuk a Ctrl + V billentyűket, a Windowsban eddig megszokott módon beilleszthetjük az utoljára másolt szöveget a vágólapról. Ám ha nyomva tartjuk a Ctrl billentyűt, és újra megnyomjuk a V gombot, a beillesztés helyén megjelenik az utolsó előtti másolt szövegrész. Ha újra V-t nyomunk, az eggyel korábbi szövegre cserélődik a beillesztett rész és így tovább. Amíg el nem engedjük a Ctrl billentyűt, a V nyomogatásával válogathatunk a korábban vágólapra másolt szövegek között. A Ctrl elengedésével pedig beillesztjük a kiválasztott szöveget. A gyakorlatban mindez ezerszer egyszerűbb és érthetőbb, mint így leírva.
Tovább a letöltéshez >>>

Evernote
Ezt az online szolgáltatást kényelmesen elérhetjük akkor is, ha nem a saját gépünk előtt ülünk, vagy csak a mobiltelefon van nálunk. A módszer rém egyszerű: írott vagy hangos jegyzeteinket, fotóinkat az Evernote szerverén tároljuk, s ehhez hozzáférhetünk saját gépünkről az Evernote kliens alkalmazásával (Windowsra és OS X-re egyaránt letölthető), tetszőleges gépekről, tetszőleges böngésző segítségével, vagy éppen okostelefonunkról, a szintén letölthető kliensekkel (iPhone, BlackBerry és Windows Mobile 5/6 platformokra).
A jegyzetek készítése és menedzselése minden felületen nagyon egyszerű, de a legkényelmesebben talán az asztali (Windows és OS X), illetve az iPhone/iPod Touch-os kliensekkel oldható meg. De gyorsjegyzetek készítéséhez találunk például Firefox plug-int is, amelynek a segítségével egy mozdulattal eltárolhatjuk a böngészőben éppen fellelt információkat későbbi használatra.
Készíthetünk akár webkamerás képeket is az asztali kliensben, és dokumentumokat, PDF fájlokat is egyetlen mozdulattal alakíthatunk át online tárolt jegyzetté. A gyors visszakeresést pedig tagek használatával is segíthetjük.
Tovább a letöltéshez >>>

PhoneView
A PhoneView kényelmes és gyors megoldás (OS X alatt!), ha szeretnénk a telefonon tárolt adatainkat, például a címjegyzéket, feljegyzéseket, a híváslistát, SMS-eket, fotókat, zenéket, csengőhangokat vagy éppen videókat lementeni egy tetszőleges Macre. Az SMS-ek kezelése amúgy is elég nehézkes a telefon aktuális verziójában, hiszen nem törölhetünk például egyetlen üzenetet, csak az adott számhoz tartozókat egyszerre. Nos, a PhoneView erre is kínál megoldást (a változtatások életbe léptetéséhez újra kell indítani a telefont!), sőt lementhetjük az összes csevegést.
Ugyanezt megtehetjük a híváslistákkal vagy a jegyzetekkel is, és akár újabb jegyzeteket is átrakhatunk a telefonra egy laza mozdulattal (DOC vagy TXT fájlokat „hajítva” a PhoneViev ablakára), vagy megírhatjuk azokat magában  a programban is.
A címjegyzékből VCF formátumba exportálhatunk, de egyetlen kattintással betehetjük az elektronikus névjegyeket az asztali gép vagy a notebook Address Book alkalmazásába is.
Lehetőségünk van a telefonon tárolt zenéket közvetlenül a PhoneView-ból lejátszani, vagy átküldeni azokat az iTunes-ba, és ehhez sem kell „összerendelnünk” a telefont az adott géppel.
Tovább a letöltéshez >>>

Dropbox
A Dropbox fizetős és ingyenes változatban is használható. Az ingyenes hozzáférés 2 GB online tárhelyet biztosít bárkinek, aki elvégzi a villámgyors regisztrációt. Ezt a tárhelyet azután elérjük egy tetszőleges böngészőből, akár Windowst, OS X-et vagy Linuxot használunk (sőt, akár mobil eszközökről is, iPhone-on például gyors és kényelmes).
Ha nem szeretnénk a böngészőben megjelenő felületen keresztül kommunikálni a szerverrel, letölthetjük a Dropbox kliensét Windowsra, OS X-re és Linuxra egyaránt, így közvetlenül az adott rendszer fájlkezelőjéből is elérjük online tárhelyünket, mintha csak egy helyi mappa lenne a gépen.
Lértehozhatunk megosztott mappákat és küldhetünk e-mailben meghívót azoknak, akik hozzáférhetnek ezekhez, vagy egyszerűen bemásoljuk a választott állományokat a szerver Public mappájába, és egyetlen kattintással vágólapra másoljuk a hozzájuk tartozó URL címet. Utóbbi sokkal kényelmesebb és célravezetőbb, ha csak megmutatni szeretnénk egy fájlt, hiszen az így a kapott URL címen bárki megnézheti azt egy böngészőben. Az osztott könyvtár inkább akkor hasznos, ha nem csak megmutatni szeretnénk valamit, hanem akár a fájl módosítását is engednénk a „meghívottaknak”.
Tovább a letöltéshez >>>

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!