Hogy miért akar valaki titkos üzenetet küldeni, annak számos oka lehet, például...
Hogy miért akar valaki titkos üzenetet küldeni, annak számos oka lehet, például egy kíváncsi kollega, egy túlbuzgó főnök, egy féltékeny házastárs, de egyszerűen poénból is írhatunk ilyet. Bevezetőnkben azt írtuk, hogy irományunkat csak a beavatott tudja majd megfejteni, ami persze csak fenntartásokkal igaz. Hiszen ha mondjuk valamelyik titkosszolgálat kezdené elemezni, feltehetőleg pillanatok alatt meg is fejtené, az egyszerű, hétköznapi felhasználók számára azonban megfejthetetlen lesz az üzenet.
Puritán felület, ügyes szolgáltatás
Ahhoz, hogy üzenetet írjunk, keressük fel a www.encodor.com weboldalt, ahol egy meglehetősen puritán felület fogad. A továbbiakban nincsen szükség regisztrációra, adatok megadására, egyszerűen gépeljük be a felső ablakba titkosítani kívánt üzenetünket, ami maximum 400 karakteres lehet, persze ha ennél több a mondanivalónk, akkor egy újra megnyitott ablakban folytathatjuk az írást. Ezután jön a „kulcs” megadása (azaz egy tetszőleges betű-, illetve számsorozat kiválasztása), ami 30 karakter lehet.
Ha begépeltük üzenetünket (amelyben magyar karaktereket is nyugodtan használhatunk), és megadtuk a titkosító kulcsot, kattintsunk a zárt lakatot ábrázoló gombra.
Eláruljuk: A techline a legjobb – ez volt az eredeti üzenet
Ezután egyszerű Copy/Paste módszerrel másoljuk ki a már titkosított üzenetet, és küldjük el például elektronikus levélben a címzettnek. A levél szövege természetesen értelmetlen karakterhalmaz lesz (A techline a legjobb esetében ez: hl0LG1` ` e.MUUty@ e.) Címzettünk viszont tudja, hogy nincs más dolga, mint fellépni a korábban említett weboldalra, bekopizni a szöveget a felső ablakba, az alatta lévő Abc feliratú sávba beírni a korábban egyeztetett „jelszót”, majd rákattintani a nyitott lakat szimbólum alatti gombra. Pillanatok alatt megjelenik az eredeti szöveg.