szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Ritka leletre bukkantak régészek Németország legdélebbi tartományában, Bajorországban: Regensburg Barbing nevű elővárosában egy négyezer évnél idősebb sírt ástak ki.

A sír rendkívül jó állapotban őrizte meg egy, a harangedényes kultúrához (i.e. 2600-2200) tartozó harcos maradványait. Egy rézből készült tőr és számos szerszám mellett aprócska aranygyűrű is előkerült, amelyet a halott valószínűleg a hajában vagy a fülében viselt - írja a Der Standard online kiadása.   

Eddig Bajorországban csak olyan négy sírt fedeztek fel ebből a korból, amely tartalmazott aranyleletet. A mostani a legősibb bizonyíték az arany használatára a tartományban - közölte Bernd Engelhardt, a Bajor Műemlékvédelmi Hivatal munkatársa.


 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Tech

Törökország tíz legizgalmasabb régészeti látványossága

A todayzaman.com webszájt összeállította Törökország tíz legizgalmasabb régészeti lelőhelyét. Ezeket elsősorban a turisták szempontjból vizsgálták, és a látogathatóság is fontos szempont volt a sorrend megállapításakor.

Szegő Iván Miklós Tech

Szenzációs régészeti leletek Luxorban

Hatalmas gránitszobrok sugárútját építhette ki Tutanhamon nagyapja, III. Amenhotep fáraó az ókori Egyiptomban. A luxori templom környékén most találtak erre újabb meggyőző bizonyítékot egyiptomi archeológusok – közölte a helyi régészeti hatóság vezetője, Zahi Hawass.

hvg.hu Napi merítés

Újkőkori településeket keresnek a régészek Békésben

Az alföldi táj meghatározó elemei azok a síkvidékből kiemelkedő ősi halmok, amelyek több ezer éves településeket rejtenek. Ezek sok száz év alatt jöttek létre, jellemzően a neolitikum második feléből és a bronzkor korai és középső időszakából származnak - olvasható a Sírásók blogon.