szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Világszerte több százan hunytak el, miután bedőltek azoknak a közösségi oldalakon terjedő legkárosabb koronavírusos álhíreknek.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

A Facebook, a Twitter, de még a WhatsApp is igazi melegágya a koronavírusos álhíreknek és a BBC által ismertetett új kutatási eredmény szerint ennek meg is lett a hatása: világszerte nagyjából 5800 ember került kórházba arra visszavezethetően, hogy elhitte a hazug bejegyzéseket. Az orvosok 800 emberen nem tudtak már segíteni.

Az American Journal of Tropical Medicine and Hygiene folyóiratban közöltek szerint sokan azért vesztették életüket, mert metanol, vagy más, alkoholtartalmú kézfertőtlenítőt ittak. Az emberek ugyanis azt hitték, az majd megvédi a szervezetüket a fertőzéstől.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) többször figyelmeztetett rá, hogy a világjárvány nyomán megsokasodtak a vírusról szóló álhírek. Ezekben hajmeresztő "tippeket" adtak az embereknek, mivel védhetik magukat és családjukat a koronavírustól, amit sokan ki is próbáltak.

A BBC megjegyzi, az Egyesült Királyságban a telekommunikációs cégek több munkatársát megtámadták és megverték, mert az emberek azt hitték: az 5G-s telefonpóznák a felelősek a vírus terjedéséért. Ezt a WHO szintén cáfolta.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!