szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az animátorként dolgozó Glenn Marshall a mesterséges intelligenciát hívta segítségül, hogy egy vers szavait képekké formálja.

A mesterséges intelligenciával foglalkozó szakemberek előszeretettel próbálgatják az algoritmusaikat különböző művészeti alkotásokon. Volt már például olyan slágergyanús dal, amit a szoftver önállóan írt, és olyan videoklip is, amit a Rammstein egyik zenéjéhez készített. Ezúttal egy újabb hasonló alkotás készült, ami kissé olyan, mint ha egy pszichedelikus utazáson venne részt a néző.

Az animátorként dolgozó Glenn Marshall a mesterséges intelligenciát használta fel ahhoz, hogy verset illusztráljon vele. Egész pontosan a hazánkban talán kevésbé ismert, a XIX. században élt brit költőnő, Christina Rossetti egyik versét, az In the Bleak Midwinter című verséhez készített az algoritmus egy videót.

Az animátor a Story2Hallucination nevű fejlesztést használta fel arra, hogy a szavakból képeket alkosson a gép. A végeredmény nem egy tiszta animáció, sokkal inkább olyan, mintha sok, rossz felbontású GIF-et látnánk egymás után. Viszont épp ez adja meg az egész sava-borsát: a képekből még így is kivehetők az alakok, amiről a vers adott sora szól.

Hogy a végeredmény még kísértetiesebb legyen, Marshall egy olyan hanggenerátort használt, ami képes a leírt szöveget egy adott személy hangján felolvasni. Ehhez pedig azt a brit színészt, Christopher Lee-t választotta, aki többek között az A Gyűrűk ura című film Sarumanjaként lehet sokaknak ismerős. A színész 2015-ben, 93 évesen hunyt el, a hanggenerátor így egy olyan személy hangján olvasta fel a verset, aki már hat éve nincs közöttünk.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!