szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A brooklyni Looking Glass Factory újdonsága nem igényli külső eszköz használatát, így önmagában is képes arra, hogy a háromdimenziós képet jelenítsen meg. A technológiát a 4 és 8K-s panelek mögé is berakták.

Ahhoz, hogy egy kép 3D-s legyen, az esetek többségében valamilyen második eszközre is szükség van, gondoljunk csak a mozifilmekre. Ma már azonban olyan technológiák is léteznek, amik önmagukban is képesek az ilyen megjelenítésre. A látvány ráadásul nem feltétlenül nevezhető rossznak.

Utóbbi kategóriába illeszkednek az amerikai Looking Glass Factory kijelzői, amik némi holografikus rásegítéssel teszi 3D-ssé azt, ami előtte még nem volt olyan. A technológia előnye, hogy általa szinte minden tartalom élvezhetőbbé tehető – és nem csak a filmek esetében.

A Looking Glass itt azonban nem állt meg, és nemrég piacra dobta a kijelzők újabb generációs változatait. Ezek abban különböznek a korábbiaktól – írta a TechCrunch –, hogy a jobb 4 és 8K-s megjelenítésre képesek. A rajtuk nézett tartalom tehát kifejezetten jó minőségű, sokkal látványosabb.

A Looking ráadásul nem elégszik meg a szimpla fogyasztói igények kielégítésével: azt állítják, hogy a panelek vannak annyira jók, hogy laboratóriumi/orvosi közegben is használhatók. Vagyis egy-egy tudományterület képviselői is profitálhatnak belőle, feltéve, hogy eleget kínálnak. Az újabb paneleket ugyanis 3000 (kb. 912 ezer forint) és 17 500 dollár közti áron (nagyjából 5,3 millió forintért) lehet megvásárolni. A legdrágább természetesen a 8K-s.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!