szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az elnök állítja: addig marad a fővárosban, amíg meg nem nyerik a háborút.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

„Kijevben maradok. Az irodámban. Nem rejtőzködöm. És nem félek senkitől. Addig maradok, amíg meg nem nyerjük ezt a háborút” – ezt írta a hétfőn késő este közzétett videójához Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, aki most először mutatkozott az irodájában azóta, hogy Oroszország február 24-én offenzívát indított az országa ellen.

Ezt megelőzően csak egyetlen olyan felvétel jelent meg róla, amelyet nem a bunkerében készítettek, azon néhány társával egy kijevi téren állt, és szintén arról beszélt, hogy nem hagyja el a fővárost.

A hétfői videó azzal kezdődik, hogy Zelenszkij kinéz az irodája ablakán, és megmutatja a kilátást, mielőtt visszahúzza a függönyöket, és leül az íróasztalához.

A háború minden fontos eseményéről olvashat percről percre tudósításunkban.

„Elnökünk nem fél semmitől. Ha Putyin sem fél, jöjjön el"

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Windisch Judit hvg360

"Nem lehet azt mondani, hogy kimaradunk ebből a háborúból"

Nem teljesen alaptalan az orosz-ukrán háborút összehasonlítani a II. világháborúval, most nagyjából 1938-ban „vagyunk”, mikor Hitler a müncheni szerződéssel jogot kapott Csehszlovákia feldarabolására, ami nem elégítette ki terjeszkedési vágyait - mondta a hvg360-nak adott interjúban Mitrovits Miklós történész. Most Putyin várta volna el a Nyugattól, hogy nézze el Ukrajna megcsonkítását és egy bábkormány felállítását. Szemben a harmincas évek végével most sokkal gyorsabbak az események. Mik a lehetséges forgatókönyvek? Mit számít, ha nem küld Magyarország fegyvert?