szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A járműveket a csehek vették meg, de a német törvények alapján csak az ország jóváhagyásával lehet őket továbbadni Ukrajnának.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Németország jóváhagyta 56 páncélozott harcjármű leszállítását Ukrajnának – közölte a német védelmi minisztérium szóvivője pénteken a CNN-nel.

A Pbv 501 típusú harcjárművek a hidegháborús keletnémet hadseregből származnak, és korábban Svédországnak adták el őket, majd továbbértékesítették a Cseh Köztársaságnak, amely Ukrajnának fogja leszállítani őket – közölte a minisztérium.

A vonatkozó német törvény szerint a szövetségi biztonsági tanácsnak minden esetben jóvá kell hagynia a Németországból származó fegyverek exportértékesítését.

Az orosz–ukrán háború eseményeit az alábbi hírfolyamunkban követheti:

Az Egyesült Államok szerint elhúzódhat a háború, Csernobilnál az oroszok túszokat szedhettek - percről percre az orosz-ukrán háborúról

A Pentagon szerint a háború az oroszok csapatösszevonása és a kemény ukrán ellenállás miatt elhúzódhat, az ukrán elnök pedig arról beszél, hogy az orosz erők nemcsak a Donbasz régiónál, hanem Mariupol városa körül is csapatösszevonást hajtanak végre, az elvonulás máshonnan csak taktika volt. Percről percre követjük az orosz-ukrán háború pénteki eseményeit.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!