szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Egyelőre csak október elsejéről, vagyis egyetlen napról van szó.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Az olasz Eni szombaton közölte, hogy nem kapja meg az orosz Gazpromtól október 1-jére kért gázmennyiséget. A tarvisiói belépési ponton keresztül történő orosz gázszállítások október 1-jére nullára csökkennek, mivel a Gazprom közölte, hogy nem lehetséges a gázszállítás Ausztrián keresztül - áll az olasz energiaipari nagyvállalat a honlapján közzétett közleményében.

Az Eni az orosz gáz legnagyobb olaszországi importőre, a cég szóvivője azt mondta, hogy Ausztria továbbra is kap gázt a Szlovákiával határos átadási ponton.

Olaszország idén további gázimportot biztosított be alternatív szállítóktól, hogy pótolja az ukrajnai háború kitörése után Oroszországból érkező gázáramlás csökkenését.

Az orosz földgáz a teljes olasz import mintegy 10 százalékát teszi ki, szemben a korábbi mintegy 40 százalékkal - mondta egy, az ügyhöz közel álló forrás, miközben Algéria és az északi országok részesedése nőtt. „Azon dolgozunk, hogy ellenőrizzük a Gazprommal, lehetséges-e az Olaszországba irányuló áramlások újraindítása” – mondta az Eni szóvivője.

A Gazprom egyelőre nem kommentálta a történteket.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!