Paczolay: Orbán elszólhatta magát
Paczolay Péter, az Alkormánybíróság elnöke "gyakorlatilag elképzelhetetlennek" tekinti, hogy az unió bírósága az új alkotmánynak a Velencei Bizottság által kifogásolt pontjait megsemmisítse.
Paczolay Péter, az Alkormánybíróság elnöke "gyakorlatilag elképzelhetetlennek" tekinti, hogy az unió bírósága az új alkotmánynak a Velencei Bizottság által kifogásolt pontjait megsemmisítse.
Súlyos politikai felelősséggel járó döntésnek nevezte az Alkotmánybíróság (Ab) elnöke annak meghatározását, hogy mit kezdjen az Ab az előtte fekvő mintegy kétezer beadvánnyal, amelyek a jelenleg hatályos, jövőre érvényét vesztő alkotmányra hivatkozva készültek. Paczolay Péter a Népszabadság online-on vasárnap megjelent interjújában kitért arra is, hogy a testület korábbi döntéseit nem kell automatikusan hatályon kívül helyezni.
Hétfő délután az Országgyűlés kétszázhetvenhat igen, hetvenhat nem szavazattal és hat tartózkodással Paczolay Pétert újjáválasztotta az Alkotmánybíróság elnökének. Mivel – mint általában a személyi döntések – a választás titkos volt, így csak nyomozni és találgatni lehet, az egyes frakciók tagjai hogyan szavaztak. Nyomoztunk, találgattunk.
A párt az Alkotmánybírósághoz fog fordulni, ha átmegy a parlamenten az ombudsmani rendszer módosítása.
Az Ab az OVB-t új eljárás lefolytatására utasította a büntethetőségről szóló népszavazás ügyében.
A parlament az Alkotmánybíróság jelenlegi elnökét választotta újra a tisztségre. Megválasztásához a titkos szavazáson az országgyűlési képviselők kétharmadának - azaz 257 képviselőnek - az "igen" szavazatára volt szükség.
Az Alkotmánybíróság elnökének megválasztásához az országgyűlési képviselők kétharmadának - azaz 257 képviselőnek - az "igen" szavazata szükséges.
Az Alkotmánybíróság (Ab) elnökjelöltje szerint az új alaptörvényben és a majdani új Ab-törvényben foglaltak egy újfajta, karakterében jelentősen megváltozó alkotmánybíráskodás kezdetét jelentik. Paczolay Péter - aki jelenleg is a testület vezetője - ezt parlamenti meghallgatásán mondta hétfőn, az alkotmányügyi bizottságban.
A Fidesz elfogadásra váró törvényjavaslatának egyes elemei a jelenlegi és a jövőre hatályba lépő alkotmányt is sértik, és szembe mennek nemzetközi kötelezettségeinkkel - írja hétfői közleményében az LMP. A párt képviselői a jogsértő rendelkezések megsemmisítését kérik az Alkotmánybíróságtól.
Az Országgyűlés mai egynapos ülésén újraválaszthatja Paczolay Pétert az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé, emellett dönthet számos javaslat elfogadásáról, így például a büntetőeljárási törvény módosításáról is.
Az utóbbi napokban ismét felvetődött az a Pokol Béla nevéhez fűződő gondolat, hogy a parlament érvénytelenítse az elmúlt huszonegy év alkotmánybírósági döntéseit. Ez sziszifuszi erőfeszítés.
Ellenszavazat nélkül támogatta Paczolay Péter alkotmánybírósági elnöki jelölését az Országgyűlés illetékes eseti bizottsága - közölte a keddi, nem nyilvános ülést követően Varga István, a testület fideszes elnöke az MTI-vel.
Megválasztotta az Országgyűlés hétfőn az Alkotmánybíróság (Ab) öt új tagját, akik szeptember 1-jétől kezdhetik meg munkájukat a testületben. Mandátumuk tizenkét évre szól.
A Fidesz frakciója hétfő délelőtti ülésén egyhangúlag döntött arról, hogy Paczolay Pétert, a testület jelenlegi elnökét támogatja az Alkotmánybíróság (Ab) elnöki posztjára - jelentette be a tanácskozást követően Lázár János frakcióvezető.
Az Országgyűlés mai ülésén megválaszthatja az Alkotmánybíróság öt új tagját, továbbá dönthet például az egészségügyi tárgyú jogszabályok, illetve a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletéről (PSZÁF) szóló törvény módosításáról is. Ezt követően a költségvetés kormány által kezdeményezett módosításáról kezdődhet vita a Házban.
Kedden dönt az Alkotmánybíróság (Ab) elnökének jelöléséről az Ab elnökét és tagjait jelölő parlamenti eseti bizottság. A következő Ab-elnök szeptember 1-jén lép hivatalba. A Fidesz frakcióvezetője korábban utalt arra, hogy a jelenlegi vezető, Paczolay Péter a testület elnöke maradhat.
Pokol Béla egy korábbi cikkében az emberek közötti, nyíltan etnikai alapú különbségtételre tesz javaslatot, ezért a Magyar Helsinki Bizottság szerint alkalmatlan arra, hogy alkotmánybíró váljon belőle. A jogvédők nyílt levélben kérik a képviselőket, hogy mondjanak nemet Pokol Béla megválasztására.
"Egy kistestű, mindössze néhány kilós kutyát tartunk a lakásban, aki nem ugat, nem zavarja a közvetlen szomszédokat...
Kivonult az MSZP és az LMP az alkotmányügyi bizottság keddi üléséről, amelyen a nem kormánypártok által jelölt alkotmánybíró-jelölteket nem hallgatták meg.
Megfeddte a német alkotmánybíróság az Angela Merkel kancellár vezette konzervatív-liberális koalíciós kormányt.
„A Fidesz hatalma végóráit éli” – véli a Tisza vezetője.
Az ügyből az oknyomozó portál szerint titkosszolgálati belharc lett.
A lengyelekkel már tavaszra befejeződnek a tárgyalások, év végéig a magyar oldalon is megtörténhet az első egyeztetés a 2021-ben felfüggesztett pénzekről.
Ha egy harckocsi kétszer is legördülhet a gyártósorról, akkor 600 felújított orvosi rendelőt hányszor lehet sikerként eladni?
Nem csak a száguldozókkal van baj.
Az öttusaszövetség elnökének ezüstérmét is megszépítette Gulyás Michelle aranya.