Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Józsa Mátyás, Magyarország Buenos Aires-i nagykövete felajánlotta Budapest együttműködését a bolíviai hatóságnak a Santa Cruz-i események kivizsgálásával kapcsolatban, amennyiben La Paz hivatalosan felkéri erre.
Gyűjtést indít a Vöröskereszt a Bolíviában múlt héten megölt Magyarosi Árpád holttestének hazahozataláért - mondta a Magyar Vöröskereszt kommunikációs igazgatója szerdán az MTI-nek. Harrach Gábor arról is beszélt, hogy a Nemzetközi Vöröskereszt vizsgálja, nem sérülnek-e a Bolíviában fogva tartott Tóásó Előd jogai.
Nincs bizonyíték arra, hogy a bolíviai Santa Cruzban múlt héten lelőtt Eduardo Rózsa-Flores és társai Evo Morales elnök meggyilkolására készültek volna - ezt maga a főügyész nyilatkozta. Igaz, Flores vallomása, amelyet a Magyar Televízióban adtak le kedd este, az ügyész szerint sokat "segít a nyomozásban".
Határozottabb fellépés várható Budapest részéről a szlovák-magyar ügyben, legalábbis enged következtetni az, amit Balázs Péter külügyminiszter egy rádióinterjúban mondott.
Magyarország szerint a Bolíviában lelőtt és börtönbe került magyarok ügye továbbra is konzuli és nem államközi kérdés - hangsúlyozta a külügyi szóvivő. Szelestey Lajos ezt arra reagálva mondta, hogy a bolíviai elnök szerint Magyarország is terrorizmussal gyanúsított személyeket védelmez.
Santa Cruz katonai védelmének megszervezésére utazott Bolíviába Rózsa-Flores Eduardo, akit április 16-án lőttek agyon a helyi rendőrök. A bolíviai-magyar-horvát állampolgárságú férfi erről egy tavaly rögzített interjúban beszélt, amelyet a Magyar Televízió kedden sugárzott.
Bolíviai ügyvédi irodát bízott meg a dél-amerikai országban terrorizmus vádjával letartóztatott Tóásó Előd védelmére a Jeruzsálemi Szent János Szuverén Máltai Lovagrend Autonóm Perjelségek Szövetsége Külügyminisztériuma.
Parlamenti bizottság alakult Bolíviában kedden a feltételezett terrorista csoport ügyének kivizsgálására - jelentették be La Pazban kormánypárti és ellenzéki képviselők, miközben a bevándorlási hivatal egy olyan hírt adott ki, hogy Rózsa Flores Eduardo illegálisan lépett be az országba.
Biztonsági őrként dolgozott, és műszaki tanulmányokat folytatott hazájában az az ír férfi, akit a múlt héten lőttek le Bolíviában egy kommandósakcióban két magyar társával együtt - írta kedden internetes kiadásában az Irish Times ír napilap.
Felforgató ügynökként jellemezte a Bolíviában lelőtt Eduardo Rózsa Florest a Santa Cruzban letartóztatott Tóásó Előd barátja, aki szerint jóllehet Floresék az Evo Morales ellen küzdő ellenzékhez tartoztak, de ez nem jelenti azt, hogy meg is akarták volna ölni őt. A bolíviai belügyminiszter hétfőn a magyar titkosszolgálatokat is belekeverte az ügybe, de Budapesten azt állítják: a nemzetbiztonsági szervek sem formális, sem informális kapcsolatban nem álltak a csapat tagjaival.
A Bolíviában terrorizmus vádjával letartóztatott Tóásó Előd korábban Tatabányán, a Mikes Kelemen Felnőtt és Ifjúsági Gimnázium, Szakközépiskola és Szakiskola tanára volt, informatikát oktatott - írta keddi számában a 24 Óra.
Rózsa Flores Eduardo, Tóásó Előd és csoportja az Evo Morales ellen küzdő ellenzékhez tartozott, amely autonómiát akart Bolívia keleti részén - mondta hétfőn az MTI-nek a Székelyföldön lakó Nagy Attila, aki internetes barátságban volt Tóásó Előddel.
A külügyminiszter szerint nem lehet kizárni, hogy bolíviai belpolitikai küzdelmek áldozataivá váltak a csütörtökön megölt és elfogott magyarok. "Nem látjuk pontosan, hogy mennyiben használták őket eszköznek, mennyiben voltak céljai esetleges bolíviai belpolitikai manővereknek" - mondta Balázs Péter hétfőn Budapesten.
Marxnak egyvalamiben talán mégis igaza volt. Hogy az összes történelmi cselekvés kétszer zajlik le: először tragédia, másodszor pedig tragikomédia gyanánt. Eduardo Rózsa-Flores véres halála nincs híján a szürreális motívumoknak. Mintha a sors produkálna bizarr, fekete szomorújátékot. - A publicista eszmefuttatása: egy lehetséges sorsvázlat.
A bolíviai belügyminiszter közlése szerint 2008 óta toborzással és kiképzéssel foglalkozott a dél-amerikai ország keleti részében az a csoport, amelyet a múlt csütörtökön számoltak fel az állambiztonsági erők. Alfredo Rada szerint a lelőtt Rózsa Flores Eduardonak a magyar titkosszolgálatokkal is kapcsolata volt.
Közös cellába került a csütörtöki bolíviai kommandósakció két túlélője: a magyar Tóásó Elődöt és a horvát származású Mario Tadicot a hétvégén szállították át egy biztonságosabb börtönbe - mondta a külügyi szóvivő hétfőn. Szelestey Lajos arról is beszélt: a magyar konzul és a kijelölt ügyvéd hétfő este újra meglátogatják Tóásó Elődöt a börtönben.
Közös cellába került a csütörtöki bolíviai kommandós akció két túlélője: a magyar Tóásó Elődöt és a horvát származású Mario Tadicot a hétvégén szállították át egy számukra biztonságosabb börtönbe - mondta a külügyi szóvivő. Szelestey Lajos arról is beszélt: a magyar konzul és a kijelölt ügyvéd hétfő este újra meglátogatják Tóásót a börtönben.
Nemcsak a rendőrség, de a Nemzetbiztonsági Hivatal munkatársai is részt vettek azon a házkutatáson, amelyet a Bolíviában lelőtt Eduardo Rózsa-Flores szurdokpüspöki otthonában tartottak szombaton - értesült a hvg.hu. Forrásaink szerint Rózsa-Flores valóban a bolíviai kormány ellen „dolgozhatott”, de csoportjával nem likvidálni akarta az elnököt; célja a rezsim destabilizálása, meggyengítése lehetett.
"Csak egy csápja egy hatalmas polipnak" a bolíviai kommandósok által Santa Cruzban csütörtökön felszámolt terrorcsoport, és e polip "még mindig aktív az ország különböző régióiban, végső célja káoszt teremteni és megingatni a kormányt az államfő meggyilkolásával" - mondta Álvaro García Linera bolíviai alelnök.