A horvátoknak elegük van az INA Mol-féle irányítási modelljéből
A horvát kormány és a Mol között folyó tárgyalások következő fordulóján az INA irányítási jogainak kérdése lesz a legfőbb téma a Jutarnji List című zágrábi napilap szerint.
A horvát kormány és a Mol között folyó tárgyalások következő fordulóján az INA irányítási jogainak kérdése lesz a legfőbb téma a Jutarnji List című zágrábi napilap szerint.
Tizenötezer darab Mol-részvényt adott el Mosonyi György, a Mol felügyelőbizottságának elnöke kedden – tette közzé a társaság a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
A kormányfő egy butadién gyártó üzem alapköletételén állt ki demonstratív módon az Interpol által körözött Hernádi Zsolt mellett. A média képviselőit nem engedték az esemény főszreplőinek közelébe.
Hernádi Zsoltot védelmezi egy a KDNP-hez több szálon kötődő, frissen létrehozott blog, melynek első és egyetlen bejegyzése egy nappal születése után Index-címlapra került.
Orbán Viktor és Hernádi Zsolt egy színpadon mutatkozott a Mol új vegyi üzemének alapkőletételén. Hernádi szerint az elmúlt években is jöttek velük szembe nehézségek, de akkor is leszegett fejjel, szívósan tették a dolgukat. Orbán Viktor szerint nem hagyhatják szó nélkül, ha megkérdőjelezi valaki a Mol érdemeit.
A nyilvánosság előtt mond beszédet ezekben a percekben is Hernádi Zsolt, a Mol vezérigazgatója, akit az Interpol egy horvátországi kihallgatási kérelem alapján felrakott a nemzetközi körözési listára. Hernádi Zsolt programja előre meg volt hirdetve, eddig nem úgy tűnik, hogy bárki jönne érte.
Eltiltaná a versenyhivatalt a Fidesz attól, hogy megakadályozza a fogyasztók és a gazdaság számára káros cégegyesüléseket. A változtatásra kevés ésszerű érv van, hacsak egy közeljövőben tervezett fúzióhoz nincs rá szüksége a kormánynak. A változtatás jól jöhet a közműcégek államosításakor és összevonásakor, vagy például a Takarékbank állami részesedésének továbbadásakor.
A horvát kormány felhívása szerint az INA állami olajcéggel kapcsolatos vitának politikai következményei is lesznek.
Negatív kihatású osztályzati felülvizsgálat alá vette a Mol "BB plusz" szintű hosszú távú vállalati adósi besorolását pénteken a Standard & Poor's, a horvát INA olajvállalatban meglévő részesedés körüli fejleményekkel indokolva a döntést.
Az INA egyik vásárlójának etánszállítással kapcsolatos javaslatát jegyezte fel egy névjegykártyára Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója 2009-ben a zágrábi Marcellino étteremben, amikor találkozott Ivo Sanader volt horvát kormányfővel – derül ki a Heti Válasz szerint a Mol-vezér egy másik ügyben 2011 novemberében tett vallomásából.
Jövő héten Orbán Viktor kormányfő és Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója közösen teszik le Tiszaújvárosban egy új üzem alapkövét – írta a Népszabadság. A miniszterelnök a lap szerint ezzel ország-világ előtt megerősítheti, hogy kiáll az Interpol-körözés alatt álló cégvezér mellett.
A Mol nagyságrendileg maradna le régiós versenytársa, az OMV mögött, és a középszinten jegyzett patinás olajvállalatok szintjéről a futottak még kategóriájába sorolódna vissza, ha megválna az INA-ban lévő részesedésétől – nyilatkozta Hegedűs Miklós, a GKI Energiakutató igazgatója a Magyar Narancsnak adott interjúban.
Bruttó 4 forinttal csökkentette a 95-ös benzin és 2 forinttal a gázolaj literenkénti nagykereskedelmi árát szerdán a Mol. A benzin átlagára 399-400 forintra, a gázolajé 420-421 forintra csökkent.
A The Financial Times a Mol-üggyel foglalkozik, a Der Standard pedig a linzi Régi Városházán bemutatott plakátkiállítással kapcsolatos botrányról ír, és Gyurcsány Ferenccel közöl interjút.
Óriási fordulatot hajtott végre Orbán Viktor magyar kormányfő, amikor múlt pénteken a Mol INA-részesedésének eladását emlegette. A miniszterelnök ugyanis korábban teljes mellszélességgel állt ki a magyar vállalatok régiós terjeszkedése mellett. A Financial Times cikke szerint a kormány és Orbán állásfoglalásai ellenére sem a Mol, sem a magyar állam nem akarja eladni az INA-részesedést.
A magyar állam közvetve, az MFB-n keresztül 51 százaléknyi részesedést szerez a stratégiai gáztárolót tulajdonló társaságban. A Mol a maradék 21,46 százalékos részesedését is eladja a gáztárolót birtokló cégből.
A Mol bruttó 4 forinttal csökkenti a 95-ös benzin és 2 forinttal a gázolaj literenkénti nagykereskedelmi árát szerdán. A lépéssel a benzin átlagára 399-400 forintra, a gázolajé 420-421 forintra csökken.
Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter az állami Magyar Fejlesztési Bankot (MFB) jelölte ki az Algyőn található 1,2 milliárd köbméter befogadóképességű stratégiai földgáztároló többségének megvásárlására – írta a Népszabadság. A lap szerint a 72 százalékos részvénycsomag teljes vételára mintegy 140 milliárd forint, amely arányaiban magasabb, mint amennyibe az E.On-üzlet került.
Klasszikus lose-lose szituációba kavarta magát a Mol-ügyben a cég, a magyar állam és az érintett is: a vállalat részvényárfolyama esik, a horvát-magyar kapcsolatok romlanak, Hernádi pedig az Interpol körözési listáján virít. És még mindig abban az illúzióban ringatják magukat, hogy az ilyet ki lehet ülni. A hasonló nemzetközi botrányok sorra azt bizonyítják, hogy nem lehet.
Olaszországi finomítójának átalakítása miatt akár 120 milliárd forintot is le kell majd írnia a Molnak, amely akár a teljes harmadik negyedévi nyereséget is lenullázhatja – írta a Napi Gazdaság.