Húsz százalékkal drágulhatnak az építőanyagok januártól
Áruhiányra nem kell számítani, de arra viszont igen, hogy minden építkezés átlagosan tíz százalékkal drágább lesz.
Áruhiányra nem kell számítani, de arra viszont igen, hogy minden építkezés átlagosan tíz százalékkal drágább lesz.
Kipattanhat a kínai ingatlanbuborék, és lehet aggódni, hogy az Evergrande ingatlanfejlesztő hatalmas adóssággondjai csak a jéghegy csúcsát jelentik. Aggodalomra ad okot, hogy a tekintélyuralmi vezetés a belső nehézségekre adandó válaszként külső ellenséget keres, figyelmeztet Krugman.
Széttépte a globalizáció finom szálait a koronavírus-járvány, és a helyükbe olyan kusza vonalakat épített dominókból, hogy azok bármelyikének eldőlése kiszámíthatatlan következményekkel jár. Általános veszély az infláció, Európa pedig földgázcsapdába zárta magát, amit kaján elégtétellel figyel a felértékelődő energiahordozói nyomán erősödő Oroszország.
Most az elszálló üzemanyagárak ütötték ki a biztosítékot az évek óta változatlan áron dolgozó taxisoknál. Az elmúlt két évben több mint háromezren hagyták ott a szakmát.
A jövőbeni kilátások azonban bizonytalanok. Az OECD 5,7 százalékos globális GDP-növekedést jelez előre az idei évre, és 4,5 százalékosat 2022-re.
Szerbia felől indul import Magyarországra és ha a magyar fél tartja a határidőket, akkor olcsóbb lehet a gázszolgáltatás.
Egy cikkre reagált a jegybank elnöke.
Kilőtt Európa és az USA gazdasági növekedése, Kína zakatol, de azok a szegényebb országok, amelyeknek nem jut vakcina, lekéshetik a globális konjunktúra éledését. Közben fél szemmel mindenki a gyorsuló inflációt figyeli.
Az amerikai gazdaság kilőtt, Európa követné, de az ingyenpénz, a munkanélküliség és az infláció új összefüggéseit kutatva a jegybankok és a kormányok tartózkodnak a hirtelen lépésektől.
A lap úgy tudja, hogy a kormány az oltások számához köti az ingyenes parkolás eltörlését.
A legtöbb ország gazdasága még akkor is megsínyli majd a klímaváltozást 2050-re, ha elérjük a párizsi megállapodásba foglalt klímacélokat.
Hat százalékkal növekedhet a globális gazdaság az idén – jósolja a Nemzetközi Valutaalap, amely hozzáteszi: a feltörekvő és szegény gazdaságok rosszabbul viselik a válságot, így náluk lassabb lehet a kibontakozás.
Bár az elmúlt hetekben lassulást mutat számos gazdasági mutató, összességében arra lehet számítani, hogy folytatódik a világgazdaság kilábalása a válságból. Feltételezve, hogy a jegybankok monetáris politikája továbbra is támogató marad, két tényező lehet jelentős hatással a fellendülés pályájára: az egyik az egészségügyi helyzet alakulása, a másik a költségvetési politika. Heinz Frigyes Ferdinánd, az OTP Alapkezelő vezérigazgató-helyettesének világgazdasági elemzése.
A gazdasági válság példátlan, és még mélyülhet, ha elindul a vírusfertőzés második hulláma. Ha nem lesz ilyen, akkor kilőhet a növekedés. Az IMF friss jelentése is megerősítette, hogy senki sem tud semmi biztosat, csak azt, hogy a globális járvány korszakhatárt húzott a világgazdaságban.
Euró- és dollármilliárdok röpködnek a válságkezelésben, akár a szabályokat is felrúgva. Közben az EU a kínai felvásárlások elkerülésére szabályt készít.
Az önmentés luxusát a fejlett ipari országok engedhetik meg maguknak, és még ők is szenvednek, miközben a fejlődő világ a járvány áttételes hatásait is nyögi. Az IMF gyors zuhanás után lendületes kilábalást jósol, ám a globalizáció szétszakadt hálója bizonytalanságot kelt.
Még az is megeshet, hogy a koronavírus lesz az új Özönvíz, és ez törli el az emberiséget a Föld felszínéről. Fölöttébb valószínűtlen, de nem zárhatjuk ki. Ellenben nem zárhatjuk ki azt sem, hogy az ismeretlennel szemben hozott drasztikus intézkedések kára – emberéleteket is beleértve – nagyobb lesz, mint amit a vírus magától okozott volna.
Egész Olaszország karanténba zárása a járvány, a szaúdiak és az oroszok közti olajárháború a gazdasági következmények miatti pánikot növelte a világon. Mindkettő kezeléséhez az eszközök a kormányoknál vannak, amelyektől eddig szokatlan beavatkozásra van szükség.
A koronavírus-járvány következményeit egyelőre nem lehet pontosan meghatározni, ám az a valószínű hogy annak nem lesznek tartós gazdasági következményei, mert a kínai hatóságok készek támogatni a gazdaságot – véli Andrea Iannelli, a Fidelity International nemzetközi alapkezelő fix kamatozású értékpapírokkal foglalkozó üzletágának befektetési igazgatója.
2,9-ről 2,4 százalékosra rontotta az OECD a 2020-as globális növekedési előrejelzését.
Bár a NER prominensei egyértelműen Trump mellett tették le a garast, a WSJ szerint több vitás pont volt a két ország közt, amelyek aligha oldódtak meg mára.
Csak később nőnek az energiamegtakarítási kvóták.
Ha egy harckocsi kétszer is legördülhet a gyártósorról, akkor 600 felújított orvosi rendelőt hányszor lehet sikerként eladni?
Nem csak a száguldozókkal van baj.
Az öttusaszövetség elnökének ezüstérmét is megszépítette Gulyás Michelle aranya.