Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A forint csütörtökön reggel tovább erősödött a bankközi devizapiacon, az eurót fél tíz tájban 251,75/85 forinton jegyezték, 80 fillérrel gyengébben a 252,60 forintos kora reggeli, és 252,50/60 forintos szerda délutáni árfolyammal.
Londoni értékforgalmazók szerint az európai részvénypiacok csütörtökön szerény nyereségekkel kezdenek a korán kezdődött év végi hajrában, a Wall Street folytatódó, jó teljesítményének ösztönzésére.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 352 pontos csökkenéssel, 20775 ponton zárt kedden, a hétfői záróárhoz képest ez 1,67 százalékos gyengülés.
Néhány napi megingás után kedden ismét erősödni kezdett a dollár az euróhoz képest az Európai Központi Bank (EKB) vezetőjének arra az utalására, hogy a bank növelni fogja ugyan irányadó kamatát, de nem kell számolni azzal, hogy ez egy kamatemelési sorozat első lépése lesz.
A hazai piacon a mögöttünk álló héten – olykor hektikus gyorsasággal – jól meghatározható sávokon belül folyt a kereskedés. Ez az állampapír piactól a részvényekig minden szegmensre igaz.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 76,31 pontos erősödéssel, 21.005,97 ponton zárt csütörtökön, a szerdai záró értékhez képest ez 0,36 százalékos erősödés. A részvénypiacon 19,85 milliárd forint értékben születtek üzletek, a legnagyobb forgalma az OTP-nek volt. A vezető részvények az OTP kivételével gyengültek a szerdai záráshoz képest.
Magyarországi beruházásai finanszírozására 100 millió euró értékű kötvényt bocsát ki a Spar Magyarország - jelentette be Feiner Péter, a Spar Magyarország Kereskedelmi Kft. igazgatóságának elnöke. A papírokat a bécsi mellett a budapesti tőzsdére is bevezetik.
Felgyorsulhat az október közepén megkezdődött külfölditőke-kivonás az elmúlt másfél-két évben szárnyaló magyar részvényekből, miután a tőzsdei társaságok a piaci várakozásoknál mérsékeltebb eredményekről számoltak be a hétfőig közzétett harmadik negyedéves gyorsjelentéseikben.
Az előző egy-két hét konszolidálódó piaca a regionális (lengyel választások) és a globális hatások (kamat-, keresztárfolyam szintek, gazdasági növekedés, kockázatvállalási hajlandóság szintje) miatt újra negatív trendet vett fel.
Kiegyensúlyozná és emelhetné is a nyugdíjpénztárak hozamát, ha bérbeadás céljára ingatlanokat vennének, csakhogy többségük szakértelem hiányában nem mer. Ráadásul nem is érvényesíthetik az ingatlanalapoknak járó illetékkedvezményt.
A november jól kezdődött a befektetők számára, hiszen a forint erősödése mellett az állampapír piaci hozamok csökkentek, a részvényárak pedig jelentősen emelkedtek az előző időszak korrekciója után.
Lassuló trend vagy erőgyűjtés a további eséshez? Ezt a kérdést helyesen megválaszolva a jövőben igen magas hozamokat érhetünk el a ma eszközölt befektetéseken.
A privatizációs ügylet lezárása után a Swisscom Broadcast AG október 25-től számítva 15 napon belül részvényenként 5250 forinton tesz vételi ajánlatot az Antenna Hungária Rt. mindazon részvényére, amely nem került a tulajdonába. A Swisscom célja a részvények 100 százalékának megszerzése és az Antenna Hungária részvények tőzsdei kivezetése.
A múlt héten már „bizonyított a piac, a gyors áresések kimozdították az eddigi növekvő trendből a BÉT részvényindexét, biztosan állítható, hogy az állampapírpiaci trend is megtört és a forint korábbi stabilitása is a múlté már.
A grafikák és akvarellek alulértékeltek a hazai műtárgypiacon, így ezek hosszú távú befektetésnek jók, míg a kvalitásos olajfestmények ára változatlanul folyamatosan emelkedik az aukciókon.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 291 pontos csökkenéssel, 19902 ponton zárt pénteken. A csütörtöki záró értékhez képest ez 1,44 százalékos gyengülés.
A pénz- és tőkepiaci szereplők egyelőre találgatják, hogy a múlt heti tőzsdei árfolyamesés, valamint az azt kísérő forintgyengülés csak korrekció volt, vagy a közel két és fél éve tartó bőség végének az előszele.
Az utóbbi egy-két hét piaci eseményei korábbi félelmeinket igazolták. A minden piaci szegmensre kiterjedő zuhanást a nemzetközi befektetői hangulat – a kockázatvállalási hajlandóság csökkenése – indította el, de messze a hazai piac gyengülése a legszembetűnőbb a térség országai közül.