Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Lánszki Regő építészeti államtitkár szerint „messzemenően figyelembe vették” a szomszédos utcákban lakók igényeit, a projekt olcsóbb, zöldebb és nyitotabb lesz.
Megdöbbentő, de igaz: van olyan utcája Budapestnek, ahol 2020-ban már kétmillió forint fölött volt az ingatlanok átlagos négyzetméterára. Ez derült ki egyebek mellett, amikor a Központi Statisztikai Hivatal és az ingatlan.com elkészítette az ország legdrágább és legolcsóbb utcáinak listáját. Ebből az összeállításból szemezgettünk most, ezúttal Budapestre koncentrálva.
Milliókkal nőhet az ingatlanunk értéke, ha igénybe vesszük a kedvező állami támogatási programokat. Érdemes azonban arra is figyelni, hogy ezek megvalósítása után a lakásbiztosításunkat is vizsgáljuk felül. Baj esetén ugyanis csak arra térít a biztosító, amiről tud. A Bank360.hu szakértői megvizsgálták mire figyeljünk.
Újabb hat megyében nyílik meg a lakossági napelemes pályázat hétfőn délután ötkor. A jelentkezők napelemekre, vagy napelemekre és fűtéskorszerűsítésre is pályázhatnak, mindennemű önrész nélkül. 202 milliárd forintot oszt ki erre a célra az állam.
December 6-án indult el a Napelem pályázat először csak Nyugat-Magyarországon, de még idén az egész ország területén elérhető lesz. A kedvezményes felújítás csak regisztrált vállalkozókkal végezhető el. Bár ezernél is több cég jelentkezett már, közülük azonban 200-nál is kevesebb vállal generálkivitelezést. Lesznek megyék, ahol nemcsak a támogatásért, hanem a munkát elvégzőkért is meg kell küzdeni.
Számos ügyféllel nehéz volt megértetni, hogy a hőszivattyú ebben az esetben nem geotermikus fűtést jelent. A kivitelezők közül is volt, akit felkészületlenül ért a 202 milliárd forintos összértékű pályázathoz szükséges adminisztráció. Hétfőn indult az ingyen napelemes pályázatok első fordulója, egy pályázatíró segítségével szedtük össze az első tapasztalatokat.