szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A kormány és a jegybank minden eszközt bevet a stabilitás érdekében.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Akcióterv kidolgozása zajlik a gazdaság és a forintárfolyam stabilitásának megőrzése érdekében – tudta meg a Portfolio egy, a kormányzati egyeztetésekre rálátó forrástól.

A Magyar Nemzeti Bank és a kormány szorosan figyelemmel kíséri a gazdasági és pénzpiaci folyamatokat, szükség esetén pedig minden rendelkezésre álló eszközt aktivál – olvasható a cikkben.

A kormány szerint a forint gyengélkedése az Oroszországra kivetett gazdasági szankciókkal függ össze, amelyek megváltozatják a kereskedelmi és gazdasági helyzetet.

A Portfolio forrása azt mondta: a kormány és a jegybank illetékesei garantálják a stabilitást, az árfolyamban is, ehhez pedig minden eszközt bevetnek.

A lap szerint nem nehéz elképzelni, hogy a jegybank is beavatkozhat a devizapiacokon a forint gyengülésének megkadályozása érdekében. Sőt a piaci vélekedés szerint már hétfőn is intervenciós műveleteket végezhetett, ezekről azonban hagyományosan nem kommunikál.

Orbán Viktor miniszterelnök és Matolcsy György jegybankelnök a cikk szerint pénteken már egyeztetett a magyar a szankciós következményekről, azt követően pedig – legutóbb hétfőn – a kormány és a jegybank szakértői is leültek egymással.

Túl a rémálomhatáron: a bankokban már 400 forintnál drágábban vehetjük az eurót

A pénteki 387 után a hétfői kereskedésben órák alatt jutott a forint a 400-as árfolyam határára. A bankokban a 400-as rémálomhatárt már reggel átszakította a forint, több pénzintézetnél már ekkor 400 forintnál többet kellett fizetni egy euróért.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Sztojcsev Iván Gazdaság

Így esett a forint az euróval szemben 229-ről közel 400-ig

1999 első munkanapján, amikor először lehetett kereskedni a január 1-jén bevezetett új pénzzel, az euróval, napi átlagban 251,43 forintba került egy euró, 2008-ban 229,11-ig erősödött. Azóta több alkalom is volt, amikor nagyot esett, mostanra a 400-as szint közelébe jutottunk. Az elmúlt 23 év nagy forinteséseit néztük át.