szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Justin Trudeau miniszterelnök új szankciókat is bejelentett, amelyeket orosz energiapiaci vezetőkre vetnek ki.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Ötéves futamidejű kötvényeket bocsát ki Kanada, az eladásukból befolyó pénzzel pedig Ukrajnát segíti – jelentette be a miniszterelnök az Ukrajnai Kanadaiak Kongresszusán – írja a The Guardian. Arról nem beszélt Justin Trudeau, hogy mikortól lesznek megvásárolhatók a kötvények.

Azt azonban elmondta, hogy a bevételekből az ukrán kormányt segítik majd abban, hogy olyan alapszolgáltatásokat biztosítson az ukrán lakosságnak mint a nyugdíjfizetés vagy a tél beállta előtt a fűtőanyag beszerzése. A pénzt a Nemzetközi Valutaalapon keresztül továbbítják majd.

Trudeau új szankciókat is bejelentett, amelyek az orosz energiaszektor 35 vezető szereplőjét érintik – ők többek között a Gazprom irányítói.

Kanadában él a világ egyik legnépesebb ukrán diaszpórája – leszámítva az Ukrajnával szomszédos országokat –, s a közösség régóta lobbizott annak érdekében, hogy a kormány vezessen be a még szigorúbb szankciókat az orosz offenzíva nyomán.

Az orosz–ukrán háborúról szóló híreinket itt találja.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!