Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A választóktól kapott "erőteljes jelzések" hatására fordulat állt be a Fideszben a Bayer-ügy kezelésében. Míg kezdetben a párt politikusai bírálták a publicista tíz nappal ezelőtti, a cigányokat állatokhoz hasonlító írását, forrásaink szerint az írás megjelenése után bekövetkezett brutális ózdi gyilkosság, illetve az ellenzék "támadásai" után a Fidesz - a közhangulatot felmérve - inkább "beleállt az ügybe". A "rendet" követelő kormánypárti nyilatkozatok hároméves Fidesz-kormányzás után furán hangzanak, ráadásul a Fidesz ezzel a fordulattal azonosul Bayernek a magyarországi cigányság "jelentős részét" "állatoknak" minősítő kijelentéseivel, forrásaink egybehangzó állítása szerint eldőlt: a kormánypárt a végsőkig kitart a cigányozó Fidesz-alapító mellett.
Tucatnál több önkormányzat maradt ki a kormány 2012-ben meghirdetett adósságrendezéséből. Az érintett települések általunk megkérdezett polgármesterei idáig nem kaptak semmiféle tájékoztatást arról, milyen szempontok alapján kerültek hátrányba. Hangsúlyozzák, ők jól gazdálkodtak, munkahelyteremtő beruházásokat hoztak tető alá, akik viszont gyengébben teljesítettek, most jutalmat kaptak. Hivatalos indoklás a megkülönböztetésről a mai napig ismert.
Hónapok óta küzdenek a szülők azért, hogy a budapesti Mozgásjavító általános iskolában végzett gyerekeik a szakiskolát is a korszerűen felszerelt, milliárdokért felújított intézményben folytathassák. Ám ennek mostanáig a fővárost ellenállt, mert az önkormányzat szerint az épületben nincsenek teljeskörűen biztosítva a megfelelő körülmények az oktatásra, néhány tanterem felújítása elmaradt, a munkálatok folytatásához viszont nem tudott pénzt adni, ráadásul a januári államosítás is bezavart.
Rendszerint hideg távolságtartással figyelte azokat a kormányzati döntéseket a miniszterelnök helyettese, melyekkel nem értett egyet. Bár különvéleményéről tudtak a pártban és a kormányban, a hvg.hu-nak fideszes politikusok azt mondták, Navracsics kerülte a belső vitákat, amit Orbán nem mindig vett jó néven. Minisztériumától két év alatt számos hatáskört vontak el, az utóbbi napokban pedig arról cikkezett a sajtó, hogy a Külügyminisztérium élére "száműzhetik". Kérdés, hogy van-e még elég ereje nemet mondani a kormányfőnek, ha a felkérés valóban megtörténik.
Az Alkotmánybíróság tegnapi döntésének nemzetközi visszhangja az, hogy a kormány kapott egy nagy pofot. Német, svájci és osztrák lapok, valamint a német közszolgálati műsorszóró is hosszan elemezte az Alkotmánybíróság (Ab) választási eljárásról szóló törvénnyel kapcsolatos tegnapi döntését, illetve annak várható következéményeit.
A Fidesz szerint már hétfőn új miniszteri rendelet születhet arról, hogy a gázszolgáltatókhoz hasonlóan az áramszolgáltatóknak is kötelező legyen új számlákat kiállítaniuk, ha jogszabályi változás történt az árképzésben.
Közzétette a kormány a közszférában alkalmazandó nyugdíj-politikai elveket rögzítő határozatát, amely szerint január végéig kell intézkedniük a minisztereknek a nyugdíjas korú közalkalmazottak és kormányzati dolgozók jogviszonyának megszüntetéséről.
A zsidó közösségeket érintő kulturális, hagyományőrző, oktatási és történelmi tényfeltáró tevékenységekkel és a vagyoni igényekkel kapcsolatos közigazgatási és szakmai feladatokat kell irányítania Lázárnak.
Az angol, a német vagy a francia nyelv tanítását ajánlja első idegen nyelvként a 2012-2018-ra vonatkozó kormányzati stratégia, de csak az általános iskola negyedik osztályától támogatja.
A plágiumbotrányok éve volt 2012. Három politikus is gyanúba keveredett, mindhárman hasonló módon védekeztek: mostanáig egyikük sem ismerte el, hogy hibázott volna, másokat tettek felelőssé, ketten közülük a per mellett döntöttek. Egyedül Schmitt Pál döntött úgy, a botrány után inkább nem folytatja.
Sokszor a sajtóból értesül arról a Legfőbb Ügyészség, hogy valaki egy nagy horderejű ügyben feljelentést kíván tenni, ám feljelentés gyakran késik vagy elmarad - mondta a legfőbb ügyész a Népszabadságnak arról beszélve, hogy tisztán büntetőjogi eszközökkel nem lehet eredményesen harcolni a korrupció ellen.
Ma Magyarország valójában erős ország, jobban állja a válság viharait, mint sok szerencsésebb múltú és erősebb gazdasági hátterű ország - nyilatkozta Orbán Viktor a Magyar Nemzetnek. A miniszterelnök szerint a diáktüntetések ellenére sem változtatott kormánya a céljain, és bízik abban, hogy az IMF nélkül is menni fog a talpraállás.
Túl szűknek tartja a Fidesz és a KDNP alkotta családfogalmat az Alkotmánybíróság. A testület szerint nem lehet kizárólag a férfi és nő házasságára korlátozni az együttélést meghatározó legfőbb fogalmat, ami a gyakorlatban kizárja többek között az azonos nemű párok esetében az elhunyt utáni öröklést. Az alkotmányellenességet kimondó határozatot egy tavaly megválasztott, Fidesz által jelölt bíró terjesztette elő, miután az ombudsman a testület segítségét kérte az ügyben.
Valóban eltörlik a felsőoktatási keretszámokat. Akik vállalják a "röghöz kötést" és elérnek bizonyos felvételi pontszámot, azok számára ingyenes lesz a továbbtanulás – közölte egy videóüzenetben a miniszterelnök. A részletes előterjesztést szerdára ígérte a kormányfő.
A Terrorelhárítás Központ őrzi a diákokkal beszélgető miniszterelnököt egy belvárosi szórakozóhelyen. Mivel a sajtót nem engedik be, nem lehet tudni, hogy a tandíjról esik-e szó.
Tanácsadóként dolgozott a miniszterelnök Medgyessy Péter, majd 2005-ig Gyurcsány Ferenc mellett. 2009-től a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnökének volt tanácsadója, majd viharos körülmények közepette távozott Simor András mellől, miután kiderült, hogy tavaly belépett MSZP-be. A pártban sokan az elnök spin doktorának tartják, Braun Róbert viszont azt állítja, mostanában lakossági fórumokra jár, arra készül, hogy egyéni jelöltként alulról küzdje be magát a parlamentbe.