szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Nem a valós helyzetnek megfelelő közleményt adott ki az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) a hvg.hu értesülésével kapcsolatban, amely szerint a felbujtóként több emberöléssel gyanúsított Portik Tamás ügyében a nyomozás vezetője távozott a testülettől. A rendőrség cáfolata ellenére kiderült, a nyomozó már augusztus 20-a előtt leszerelt. Az ORFK kitart amellett, hogy a "valóságnak megfelelően tájékoztat".

Szeptember 14-én számoltunk be arról, hogy a kilencvenes években olajszőkítéssel foglalkozó Energol Rt. egyik vezetője, Portik Tamás ellen most emberölési ügyekkel kapcsolatban vizsgálódó nyomozócsoport „irányítója” váratlanul elkerült a csoport éléről, és már nem is a testület tagja.

Mindez azt követően történt, hogy az Aranykéz utcai merénylettel és a Prisztás József megölésével kapcsolatban felbujtóként való gyanúsítást közölték Portik Tamással és ügyvédjével. Cikkünkben megjegyeztük azt is, hogy mivel a nyomozást nem egy ember, hanem egy csoport folytatja, az eljárás menete nem akad meg. A hvg.hu által megkérdezett rendőrök szerint furcsa a leváltás, az meg még inkább, hogy az illető már a rendőrségnél sincs ott.

Először kitérő válasz, majd cáfolat

Erre vonatkozóan több kérdést küldtünk az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) Sajtószolgálatának. Megkeresésünkre a rendőrség csak annyit közölt, nem nyilatkoznak, mert ez „személyzeti kérdés”.

Cikkünk megjelenését követően az ORFK részéről mégis megszólaltak. A hvg.hu munkatársával szemben személyeskedő hétvégi közleményükben kijelentették, hogy az általunk írtak nem felelnek meg a valóságnak. „A cikk állításával szemben” – közölték, „a Portik Tamás és társai ellen folyamatban lévő büntetőeljárás vezetőjének nem kellett távoznia a rendőrségtől”.

Az ORFK közleménye azonban – a hvg.hu újabb információi szerint – nem fedi teljesen a valóságot. A nyomozó ugyanis 19 év szolgálati idő után augusztus 20-a előtt szerelt le és távozott a rendőrségtől. Megkeresésünkre az érintett nyomozó, K. Sándor megerősítette lapunk információit, de a részletekről nem kívánt nyilatkozni.

Az ORFK szerda este újabb közleményt adott ki "A rendőrség a valóságnak megfelelően tájékoztat" címmel, mely a police.hu oldalon olvasható. "Az Országos Rendőr-főkapitányság 2012. szeptember 14-én 19 óra 13 perckor a valóságnak megfelelő tájékoztatást adott. A hvg.hu közlésében említett K. Sándor a Portik-ügy nyomozásának sem irányítója, sem vezetője nem volt" - írják.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Itthon

Leváltották a Portik-ügy főnyomozóját

Tasnádi Pétert is kihallgatták tanúként a Nemzeti Nyomozó Irodán a kilencvenes években történt több emberölési ügy felbujtásával gyanúsított Portik Tamás ügyében – értesült a hvg.hu. Tasnádi ügyvédje, Tuza Péter "nem tud erről", igaz, jelenléte nem is törvényi kötelezettség ilyenkor. Lapunk úgy tudja, leváltották a Portik elleni nyomozás vezetőjét, akinek még a rendőrségtől is távoznia kellett.

Dezső András - Csikász Brigitta Itthon

Portik Tamás kalandos élete

Megjárta a fiatalkorúak börtönét, volt portás, az olajozásból mesés vagyont szerzett, de a nyilvánosságot később tisztes vállalkozóként is kínosan kerülte Portik Tamás, akit az Aranykéz utcai robbantásos merénylet és Prisztás József meggyilkolásának ügyében felbujtással gyanúsít a rendőrség. A pénzét az utóbbi időben állítólag az internetes piacon is fialtató milliárdos vállalkozót már a kilencvenes évek végén összefüggésbe hozták több leszámolásos üggyel, mégis csak most, tizennégy év után gyanúsították meg.

Csikász Brigitta Itthon

"Portik szerepe nekünk nem jött elő" – interjú Doszpot Péterrel a leszámolásokról

Kíváncsian figyeli a kilencvenes évek alvilági leszámolási ügyeiből elővettek nyomozását Doszpot Péter, aki a történtek idején a Budapesti Rendőr-főkapitányság életvédelmi osztályát vezette, sőt 1998-ban az év budapesti rendőre is lett. A hvg.hu-nak a jelenleg vagyonvédelmi cégét vezető Doszpot nem csak szakmai múltjával indokolta ezt az érdeklődést, hanem azzal is, hogy a Fenyő-ügy, Prisztás József megölése és a négy halálos áldozatot követelő Aranykéz utcai merénylet nyomozásában a mostani gyanúsítottak, így Portik Tamás sem volt képben. Sok év távlatából szerinte a bizonyítás nehéz lesz. Interjú.

Csikász Brigitta Itthon

Kiszabadult a maffiafőnök: ő mártotta be Portikot?

Büntetésének lejárta előtt szabadon engedték a kecskeméti maffiaper egyik fő vádlottját, Radnai Lászlót – értesült a hvg.hu bírósági forrásból. Információink szerint nem zárható ki, hogy Radnai nemrég kiegyezett a nyomozó hatóságokkal, és szerepe volt abban, hogy a rendőrök hosszú évek után letartoztatták az Aranykéz utcai robbantás és Prisztás József megölése ügyében is meggyanúsított Portik Tamást.

MTI Itthon

Pintér: "egyhamar nem nő ki Portik vagy Vizoviczki utódja"

Pintér Sándor szerint P. Tamás és V. László előzetes letartóztatásba helyezésével azokat juttatták rács mögé, akik az elmúlt húsz évben a legtöbb erkölcsi és anyagi kárt okozták Magyarországnak. A belügyminiszter erről a Heti Válasznak adott, csütörtökön megjelent interjújában beszélt.

Csikász Brigitta Itthon

Portik Tamás vagyonosodását is vizsgálják a rendőrök?

Portik Tamás aktuális üzleti kapcsolataira is kíváncsi a Nemzeti Nyomozó Iroda – értesült a hvg.hu rendőrségi forrásból. Úgy tudjuk, az olajszőkítésből milliárdokra szert tevő volt energolos a szórakoztatóipar mellett befektetési lehetőségként érdeklődött az internetes közösségi média iránt is. A rendőrök most ezeknek az ügyleteknek eredhettek a nyomába, hogy megtudják, az Aranykéz utcai merényletre és Prisztás József megölésére való felbujtással gyanúsított pénze honnan származik és hol kamatozott.

hvg.hu Bűnügy

Elhatárolódott V. László Portik Tamástól

"Sem Portik Tamás üzleti tevékenységéhez, sem pedig Portik Tamás és társai által esetlegesen elkövetett bűncselekményekhez nincs köze" V. Lászlónak – ez olvasható az előzetes letartóztatásban lévő vállalkozó meghatalmazott védőjének közleményében, amelyet kedd este adtak ki.

Csikász Brigitta Itthon

A maffiafőnök vagy a halálosztó vallott Portikra?

A rendőrségi források szerint nem zárható ki, hogy egy volt üzlettársa segíthette információkkal a nyomozókat azokban a kilencvenes években történt, a hosszú ideje döglött ügyeknek számító bűnesetekben, amelyek miatt a hétvégén az olajozásból meggazdagodott Portik Tamást letartóztatták. A conti-caros Radnai László ügyvédje tagadja, hogy alkut kötöttek volna a hatóságokkal, ám a hvg.hu úgy tudja, a Portik-ügy kirobbanása előtt kihallgatták a börtönbüntetését töltő egykori maffiózót, akinek "karrierje" több szálon is szorosan kötődik az energolos Portikhoz. Az egykori üzlettársak viszonya az anyagiak miatt romolhatott meg, emiatt beszélhetett Radnai László.

MTI/hvg.hu Itthon

Cáfol az ORFK Portik-ügyben

Az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) cáfolta a Portik Tamás és társai ellen folyamatban lévő büntetőeljárás vezetőjének menesztéséről szóló híreket. Lapunkkal korábban csak annyit közöltek, nem nyilatkoznak, mert ez "személyzeti kérdés".

Csikász Brigitta Itthon

Egy védett tanú vallomása alapján nyomoznak Portik ellen?

A Nemzetbiztonsági bizottság előtt számolhatnak be az Alkotmányvédelmi Hivatal és Katonai Szolgálat vezetői arról, hogy milyen kapcsolat szövődött a kilencvenes évektől kezdve a titkosszolgálatok és az olajszőkítés miatt elhíresült Energol vezetői között. A cég egyik volt irányítója, Portik Tamás elleni nyomozásra vonatkozóan úgy tudjuk, a rendőrök egy védett tanú vallomására alapozva haladnak előre.

hvg.hu Itthon

Kármán Irén: Portik közelébe akartam kerülni

Nem volt intimitás közte és Portik Tamás között, de előfordult, hogy utóbbi elvitte magával az éjszakai élet meghatározó alakjainak – köztük Vizoviczki Lászlónak – a tárgyalására – nyilatkozta a Heti Válasznak Kármán Irén. Az olajügyekről korábban könyvet író és filmet forgató újságíró arról is beszélt, hogy milyen kapcsolat fűzte az SZDSZ egyes vezetőihez, és hogy megverése mögött Portikot gyanítja-e.

Csikász Brigitta - Kovács Áron Itthon

A Portik-villa titka: polgármesteri segítséggel úszták meg a bontást

Szabálytalanul foglalt el 300 négyzetméter önkormányzati területet a XII. kerületben Gyárfás Tamás, a helyhatóság azonban Mitnyan György akkori fideszes polgármester javaslatára büntetés helyett megvételre kínálta a földdarabot Gyárfásnak – mint a birtokunkba jutott dokumentumokból kiderül, jutányos áron. Az érintett hegyvidéki villát Gyárfás Tamás Portik Tamás élettársával cserélte el, mint az Index megírta.