szerző:
travelline.hu
Tetszett a cikk?

Az ügyészség szerint a budapesti székhelyű cég három vezető...

Az ügyészség szerint a budapesti székhelyű cég három vezető tisztségviselője felelős mintegy hatezer ember megkárosításáért, félrevezetéséért, akik nem, vagy csak részben gyakorolhatták üdülési jogaikat, illetve az igénybe vett szolgáltatás színvonala jelentősen eltért a szerződések megkötésekor tett ajánlattól.

A részvénytársaság 1996 és 2001 között mintegy 850 millió forintot szedett be a személyenként, házaspáronként esetenként akár százezreket fizető ügyfeleitől, a vádlottak célja kétmilliárd forint bevétel megszerzésére irányult. Amennyiben bűnösségük bebizonyosodik, akár öt év szabadságvesztéssel is büntethetők.

A cég a miskolc-középhutai Hotel Club Elite, valamint a 4 Évszak Üdülőpark üdülőhelyeken az apartmanok egy-egy hétre szóló használati jogát kínálták fel. Megígérték, hogy a vevők bel- és külföldi üdülésre is elcserélhetik az egyhetes lakrészhasználati jogukat. Ha pedig nem kívánnak élni a lehetőséggel, akkor magas áron kiadják az így átmenetileg üresen maradó apartmanokat.

Az értékesítést elősegítve nyolc nagyvárosban, köztük a baranyai megyeszékhelyen képviseletet tartottak fenn, vállalkozó üzletkötőket alkalmaztak, akik a kínált lehetőségekről előadásokon tájékoztatták az érdeklődőket. Sokan pedig fizettek, de az ígéretek jelentős részéből semmi sem lett, így a károsultak egy idő után feljelentést tettek a rendőrségen.

Az ügyészség szerint a vádlottak azzal valósították meg a csalást, hogy a létesítmények csak részben, s nem az ígért színvonalon készültek el. Emellett eleve több naptári hetet értékesítettek, mint amennyi egy esztendőben van, s nem állt módjukban külföldi üdülésre cserélni a miskolcit, mert a társaság nem volt tagja egyetlen nemzetközi, üdüléscserével foglalkozó szervezetnek sem. A vádlottak védője azzal érvelt, hogy nem történt csalás, az üdülőhasználati szerződések szabályosak voltak. A szolgáltatásokat csak azok nem vehették igénybe, akik nem fizettek.

Az ügy nagyságára jellemző, hogy a nyomozati anyag ötvenezer oldalas, a tárgyalásra pedig nyolcvankilenc napot tűzött ki a bíróság. Az iratok egyébként már 2003-ban megérkeztek a bíróságra, de azokat háromszor adták vissza az ügyészségnek hiánypótlásra.
A vádlottak közül kedden kettő jelent meg a tárgyaláson, harmadik társuk ismeretlen helyen tartózkodik, ezért ellene elfogató parancsot adtak ki. 

(MTI)

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!