szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Általuk áttörésnek tartott eredményt értek el a rákbetegség kezelésében holland orvoskutatók egy új típusú sugárterápia kifejlesztésével.

A holland sajtó friss jelentései szerint három nagy kórház kutatói közösen dolgozták ki az új módszert, amelynek előnye, hogy a jelenleg ismertnél jobban megkíméli az egészséges szöveteket és kevesebb mellékhatással jár.
 
Mint egy szóvivő a Het Parool című lap múlt hét végi számának elmondta, arról van szó, hogy a sugárkezelést elsősorban protonokkal végzik. Ennek köszönhetően a sugárzás szinte kizárólag csak a célterületen, a daganaton belül végzi a sejtek pusztítását, azon kívül szinte nyomot sem hagy.
 
A kutatók úgy számolnak, hogy az új terápiával legkorábban az évtized végén kezelhetnek pácienseket rendszeresen. Szerintük csak Hollandiában mintegy 8 ezer rákbeteg gyógyulási esélyeit sikerülhet javítani a módszerrel.
 
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Plázs

Sikoltozó sejtek jelzik a rákot

Megszólaltathatók az élő szervezetek sejtjei, s az őket lehallgató kutatók azt is állítják, hogy a disszonáns hangú sejthalmazok rákos állapotot jeleznek.

MTI Plázs

Sokat segíthet az írás a rákbetegeken

Hatékony módszer lehet a rákos betegek életminőségének javítására, ha a páciensek kiírhatják magukból a betegséggel kapcsolatos félelmeiket, érzéseiket - közölte egy orvosi szaklapban publikált amerikai tanulmány.

hvg.hu Plázs

Vastagbélrák: mennyire kellemetlen a szűrés?

A vastag- és végbélrák itthon a második leggyakoribb daganatos megbetegedés, annak ellenére, hogy a legjobban szűrhető, s ezzel együtt a legjobban gyógyítható rákfajta, évente öt-hatezren halnak meg miatta. Íme egy meggyőző beszámoló, miért vállaljuk be a kellemetlen vizsgálatot.