Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Tavaly több mint háromezer laptopot loptak el Magyarországon, az okozott kár meghaladta az egymilliárd forintot. Kiderült az is, melyik volt a legkapósabb márka.
Az elmúlt napokban egy olyan érdekes tulajdonságokkal rendelkező károkozó kezdett terjedni, amelyet legegyszerűbben a számítógép azonnali áramtalanításával lehet kiirtani.
A Google Wallet alkalmazás újabb súlyos sérülékenységére derült fény, ami a Google feltöltőkártyás ügyfeleinek virtuális pénztárcáját igencsak érzékenyen érintheti.
Chuck Norris nem halt meg, és a Facebook sem állt le az ígért internetes támadások következtében. Nem átverés viszont a Win32/Carberp trójai egyik újabb támadási módszere, és a DNS Charger kártevő sem viccel.
Az Anonymous csoporthoz köthető hackerek a Symantec szoftvereinek forráskódját is ellopták, aki használja a PcAnywhere szoftvert, inkább szedje le a gépről.
Ha nem vagyunk biztosak egy weboldal megbízhatóságában, van néhány remek módszer, hogy meggyőződjünk róla, nem fogunk ártó kódba beleszaladni, amikor megnyitjuk.
Bosszút állt az Anonymous hackercsoport a Megaupload fájlmegosztó oldal bezáratása miatt: nem sokkal az oldal leállításáról szóló tegnap esti bejelentés után rövid időre elérhetetlenné vált többek között az amerikai igazságügyminisztérium és az FBI honlapja, illetve több, zeneipari oldal is.
Nem fertőz meg új számítógépeket az egyik legveszélyesebb és legelterjedtebb vírus, a Koobface féreg, miután nyilvánosságra hozták, kik lehetnek a kártevőt terjesztő bűnbanda tagjai.
Tízből hét fiatal munkavállaló ügyet sem vet az informatikai szabályokra, és minden negyedik még 30 éves kora előtt „identitáslopás” áldozata lesz, azaz személyes adataik és azonosítóik illetéktelenek kezébe kerülnek, akik azokkal különböző bűncselekményeket követnek el.
Arab hackerek több százezer izraeli hitelkártya adatot lophattak el. A hitelkártya-társaságok szerint az ügyfeleknek nincs oka pánikra, a legtöbb kártyát már letiltották. De a szaúd-arábiai hackercsoport állítólag használja a kártyák egy részét.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) ellenőrzést tartott egy Heves megyei ipari társaságnál, aminek során megállapították, hogy a cég licencdíj megfizetése nélkül használta az Adobe, az Autodesk és a Microsoft szoftvereit.
2011 úgy vonul be majd a történelembe, mint a mobilfenyegetettség éve, vagy talán úgy tekintünk majd vissza rá, mint a célzott támadások évére, hiszen a jogszerű digitális tanúsítványok kompromittálásának száma igen aggasztó méreteket öltött. A hírhedt Stuxnet utódja is megjelent.