Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Újévkor érkezik a NASA két űrszondája, a Grail-ikrek (Gravity Recovery and Interior Laboratory) a Holdhoz, hogy égi kísérőnk gravitációs terét és belső szerkezetét kutassák.
Nicholas Grahame, a megszállott amerikai lélektanász, aki évtizedek óta foglakozik alkoholistákkal, ezen idő alatt kitenyésztett egy olyan egértörzset is, amelynek tagjai úgy isszák és követelik a szeszt, mint az emberi szesztestvérek. A professzor az alkoholszenvedély hátterét akarja ily módon vizsgálni.
A szumátrai orrszarvú egy rendkívül ritka alfajának fiatal nőstény példányát sikerült befogni Borneó szigetén, és ezzel talán sikerül megmenteni a kihalástól a borneói alfajt.
A világ egyik leghosszabb magashegyi turistaútját, a Himalájai Nagy Túraösvényt avatja fel januártól Apa nepáli serpa, aki 21 alkalommal mászta meg a világ legmagasabb hegycsúcsát, a Mount Everestet. A vállalkozás célja, hogy felhívja a figyelmet a gleccserek veszedelmesen felgyorsult olvadására.
Brit természetvédők és kutatók arra keresik a választ, hogy a madarak éneke hatással van-e az emberek mentális állapotára - a kedélyállapotra, kreativitásra és viselkedésre.
Őrizetbe vettek a miami hatóságok egy állatpreparátort, aki egzotikus fajok tetemét engedély nélkül feldolgozva egészen elképesztő kitömött hibridállatokat készített.
Az idők "kezdetéről" származó ritka galaxist fedeztek fel a Hubble és a Spitzer űrteleszkópok segítségével; a csillagváros akkor keletkezett, amikor a világegyetem "mindössze" 750 millió éves volt.
Földrengések sorozata rázta meg pénteken helyi idő szerint kora délután Új-Zéland második legnagyobb városát, Christchurchöt; tizenkilenc ember megsérült, de nagyobb károk nem keletkeztek - jelentette a helyi rádió.
Óriási, Luxemburg területéhez hasonlítható, több mint száz kilométer hosszú jéghegy hátráltat egy ausztrál expedíciót abban, hogy résztvevői az Antarktiszra érve megemlékezzenek arról, hogy Ausztráliából éppen 100 éve indult útnak az első küldetés a Déli-sarkra.
A világ egyik legritkább vadvirágát sikerült megmenteni a Szegedi Tudományegyetem Füvészkertjének munkatársai és uniós támogatás segítségével. A tartós szegfű kizárólag Magyarországon fordul elő, egyetlen tő természetvédelmi értéke 250 ezer forint.
Fiatal fiú tart a feje fölé egy képernyőt sűrű füstben egy szeméttelepen Ghánában: ezzel a képével nyerte el a német Kai Löffelbein az ENSZ Gyermekalapja (UNICEF) nemzetközi Év Fotója díját.
A nürnbergi ökológiai találmányi verseny idei egyik aranyérmese egy maláj termék: a növényi rostanyagokból előállított, lebomló, újrahasznosítható és nem utolsó sorban olcsó csomagoló fólia – írja az Út a jövőbe című honlap.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Bathi Egyetem (Egyesült Királyság) és a Groningeni Egyetem (Hollandia) kutatói egy új matematikai modellt állítottak fel, amely közelebb visz az apró termetű, de annál különösebb párzási rendszerrel jellemezhető függőcinegék szaporodási viselkedésének megértéséhez. A kutatás eredményét a Proceedings of the Royal Society B (Egyesült Királyság) tudományos folyóirat közli 2011. december 21-én.