Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Egy amerikai kutatóorvos hosszú cikkben vezette le, miként növeli a daganatos megbetegedések kialakulásának kockázatát már minimális alkoholfogyasztás is.
Saul Perlmutter amerikai és Brian P. Schmidt ausztrál, valamint Adam G. Riess amerikai csillagászoknak ítélték oda megosztva az idei fizikai Nobel-díjat - jelentették be kedden a Svéd Királyi Tudományos Akadémián Stockholmban.
Egyszerre ennyi szupernóvát még sohasem fedeztek fel egyszerre egy galaxisban. Számuk mindamellett összefügg azzal, hogy milyen gyorsan képződnek a galaxisban a csillagok.
Nem teljesen volt meglepetés az idei orvosi-élettani Nobel-díj az amerikai Bruce Beutler számára, aki szerint a korábbi évek tapasztalatai alapján nagyjából meg lehet becsülni, mely tudományterület kapja az elismerést.
Fényes maximumában van októberben az egyik legnevezetesebb változócsillag, a Mira Ceti, azaz a Cet csillagképben lévő Csodacsillag – olvasható a Magyar Csillagászati Egyesület honlapján.
Olasz kastélypark nyerte idén a legszebb európai kertnek odaítélt díjat. Meglepetésnek számít, hogy nem évszázados, hanem modern itáliai park kapta meg az elismerést.
Idén az emberiség körülbelül kilenc hónap alatt felélte azt a mennyiségű természeti erőforrást, amelyet a bolygó fenntartható módon képes előállítani egy év alatt – hangzott el a héten az „Ökológiai túllövés napja” alkalmából tartott rendezvényen a Gödör Klubban.
Hatalmas csukát fogott egy horgász a szikrai Holt-Tiszában. Az egy méter hosszú, 8,5 kiló súlyú ragadozót negyed óráig fárasztotta, mire ki tudta emelni a vízből - számolt be a baon.hu.
Még a több millió éves megkövült bogarak is megtartják irizáló színüket, bár a színjátszó árnyalat kissé megváltozik az eredetihez képest - idézte amerikai és brit kutatók megállapítását a BBC hírportálja.
Frank és Louie bizarr születési rendellenességgel jöttek világra: a két macskának ugyanis egy teste van. Neve elhallgatását kérő tulajdonosuk Janus macskának nevezi az állatot, utalva a római mitológiában is megjelenő lényre.
A globális felmelegedés átalakíthatja a Yellowstone Nemzeti Park térségének éghajlatát, ezzel súlyos csapást mérve az erdőségek, vadvédelmi területek és nemzeti parkok alkotta régió egyedülálló ökoszisztémájára - figyelmeztet közös tanulmányában két természetvédelmi szervezet.
Kozmikus méretben igazolták dán asztrofizikusok Einstein relativitáselméletét, amely szerint egy objektum gravitációs tere meggörbíti körülötte a teret és az időt.
Az eddig feltételezettnél nagyobb ütemben építik be a növények a légkörből a szén-dioxidot - állítja a Nature tudományos folyóiratban szerdán megjelent tanulmányában egy nemzetközi kutatócsoport.
A Hortobágyi Nemzeti Park területén három webkamerát szereltek fel, többek között hogy hozzájáruljanak a tudományos kutatásokhoz, megfigyelésekhez, hiszen az ott élő vadlovakat nem lehet megközelíteni. Az állatok az őket követő egy-két kutató folyamatos jelenlétéhez már hozzászoktak ugyan, de néhány dolgot, egyebek mellett ellést még senki sem látott közöttük.
A hortobágyi pusztán zajló vadló fajmentő programot 1997-ben 21 darab, Mongóliából és több európai állatkertből behozott ló szaporításával kezdték, a populáció jelenleg 240 egyedből áll.
Szakértők szerint komoly vízhiány alakulhat ki Európában, mivel a kontinens fontos édesvízkészletét képező alpesi gleccserek, tavak és források egyes vidékeken már most fogyóban vannak, a felmelegedés miatt egyre fokozódó olvadás pedig végleges kiszáradáshoz vezethet.
A kaliforniai hegyvidéken élő soklábúakat mesterséges agyagrovarok segítségével tanulmányozó amerikai kutatók kiderítették, hogy az állatok fluoreszkáló fényükkel elriasztják a ragadozókat.
Elsősorban nem a vízhiányra vezethető vissza, hogy nem képes elegendő élelmiszert előállítani a mezőgazdaság: a baj az, hogy a rendelkezésre álló vizet alacsony hatékonysággal és egyenlőtlenül hasznosítják - állapította meg egy nemzetközi kutatócsoport.
Magyarország az európai adófizetőkkel tol ki, ha nem szavazza meg az Oroszország elleni szankciók meghosszabbítását – erről a Financial Times ír. A Guardian pedig arról, hogy miért van értelme tüntetni Donald Trump ellen.
Rényi Ádámot arról kérdeztük, könnyű-e még szórakoztatni a magyar olvasókat, és miért nem engedi meg magának, hogy elszomorítsa a közélet mostani állapota.