Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Régóta foglalkoztatja a tudósokat, hogy miként emelték az ókori egyiptomiak grandiózus piramisaikat; a Nílus-menti birodalom építészeinek titkait egy norvég tudós kísérelte megfejteni, aki kutatásairól a Nordic Journal of Architectural Research című szaklapban számolt be.
Tömegsírt tártak fel Miskolcon, a Herman Ottó Múzeum előtt, a Pannon-tengernek elnevezett múzeumi részleg építési területén - írta az Észak-Magyarország szerdán.
Tudományos teljesítményére és a fiatal kutatókkal végzett közös munkájára emlékezett vissza legszívesebben múltjának összegzésekor Ormos Mária Széchenyi-díjas történész, akadémikus, akit 80. születésnapja alkalmából köszöntöttek a Pécsi Tudományegyetemen szerdán.
Montréal elsőként - és egyetlen kanadai városként - kapott annak a gesztenyefának a hajtásából, amelyet Anne Frank zsidó kamaszlány is megemlített híres naplójában.
A londoni könyvtár, a British Library görög kéziratainak negyedét digitalizálta, és hozzáférhetővé tette azokat az interneten is. Mindez 280 kötetet, illetve dokumentumot jelent.
A sólyi templomban végzett régészeti feltárások során bukkantak rá a régészek arra a középkori sírra, melyben két, szokatlan módon eltemetett halott feküdt; koponyájukon, nyaki csigolyáikon látható vágásnyomok arra utalnak, hogy a férfiakat lefejezték - olvasható a Magyar Nemzeti Múzeum Nemzeti Örökségvédelmi Központjának (NÖK) közleményében.
A héten töltötte be 90. életévét Mickey Rooney egykori gyermekfilmsztár, aki azt állítja: róla kapta nevét a világ egyik leghíresebb rajzfilmfigurája, Mickey egér.
Valószínűleg észak-perui őslakosok beszélhették azt a máig ismeretlen nyelvet, amelynek első írásos bizonyítékaira egy 17. századi levél hátulján bukkantak rá régészek.
A Horthy-rendszer kezdetén hozott törvények közül máig a legvitatottabb az egyetemi felvételi keretszámokról szóló numerus clausus, amelyet 1920 szeptemberében, 90 éve fogadtak el. Szövegében nem szerepelt a „zsidó” szó, de a parlamenti vitából egyértelmű, hogy miről szól a jogszabály.
Egyetemi hallgatókból és tyumenyi régészekből álló kutatócsoport végzett feltárásokat Oroszországban, a Tyumenyi régióban. Tobolszk piacterén, a Bazarnaja téren kincsleletre bukkantak, a 18-19. században földbe került érmékre találtak rá.
Évi egymillió látogatót várnak a 2013-ban megnyíló történelmi témaparkba; a Kecskemét határába megálmodott, 23 milliárd forintos beruházás munkálatai a jövő év elején kezdődhetnek el - írta pénteki számában a Világgazdaság.
Középkori rituális büntetési formát vezettek be 1920-ban Magyarországon, amikor a nemzetgyűlés kilencven évvel ezelőtt megszavazta a botbüntetést. Ezt a fenyítést végül nem alkalmazták, de a törvény parlamenti vitája jól illusztrálja a korszak hangulatát. A vitában egyébként „a szemet szemért, fogat fogért” ókori elve is felmerült.
Az orosz távol-keleti térségben, Szahalin szigetén 100-200 ezer évvel ezelőtt jelentek meg az első emberi települések - állapították meg orosz régészek.
Fürdőkultúra a Római Birodalomban, fabulák az antik világból, gyógynövényes orvoslás az ókorban - mindezekről előadásokon lesz szó a hétvégén a Nagytétényi Kastélymúzeumban és kertjében.
Egy 1872-es amerikai törvényben egy vesszőhiba elég volt ahhoz, hogy az állam hatalmas adóbevételtől essen el. Akkor ugyanis a vámokból kiesett egymillió dolláros bevétel sokkal nagyobb volt, mint amennyit ma ér egymillió dollár.